Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.11 23:22

Sostinės poliklinikose – naujovė

LRT.lt 2014.02.11 23:22

Vilniaus Centro poliklinikoje nuo vasario pradėjo veikti slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema – nuo šiol slaugytojoms nebereikia po vizito pas ligonį grįžti į polikliniką ir pildyti dokumentus.

Vilniaus Centro poliklinikoje nuo vasario pradėjo veikti slaugos namuose ir paliatyviosios pagalbos informacinė sistema – nuo šiol slaugytojoms nebereikia po vizito pas ligonį grįžti į polikliniką ir pildyti dokumentus.

Nurodymus, kokias procedūras atlikti, slaugytojams šeimos gydytojai palieka elektroninėje paciento medicinos kortelėje. Ten jie apdorojami ir patenka į  poliklinikos duomenų bazę. Neišeidamas iš savo kabineto, gydytojas įvertina paciento būklę tuo laiku ir, jei reikia, nedelsiant vyksta pas ligonį ar skiria gydymą, rašoma pranešime spaudai.  

Ši procedūra trunka keletą minučių, kai anksčiau užtrukdavo beveik visą darbo dieną. Slaugytojas paciento tyrimų rezultatus ranka surašydavo grįžęs į polikliniką ir  įklijuodavo juos į popierinę ligos istoriją, ir tik tada duomenis galėjo perskaityti gydantis gydytojas.

„Pacientui nebereikia eiti į polikliniką, nereikia ir gydytojams dažnai važiuoti pas ligonį. Visa tai dėl laiko taupymo galima padaryti elektroninėmis priemonėmis. Ir žmonėms, ir medikams lengviau. Žinome, kad šiuo metu Lietuvoje trūksta ir slaugytojų, ir  medicinos seserų, todėl natūralu, kad ieškome geriausių techninių sprendimų, kaip gerinti sveikatos apsaugą, ir, svarbiausia, kad būtų patogiau ligoniams“, – sako šio projekto iniciatorius Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Su specialia kompiuterizuota įranga slaugytojos pacientams namuose gali ne tik pamatuoti kraujospūdį ar įvertinti elektrokardiogramą, bet ir pamatuoti kūno temperatūrą, pulsą, kraujo įsotinimą deguonimi, gliukozės kiekį kraujyje ir kitus medicininius rodiklius.

„Šeimos gydytojas gali realiu laiku įvertinti sveikatos būklės sutrikimus. Todėl rekomendaciją, kaip padėti pacientui, gydytoja gali pateikti slaugytojai dar esant jo namuose“, – sako Centro poliklinikos direktorius Kęstutis Štaras.

Iki įdiegiant modernią sistemą, vienas slaugytojas per dieną aplankydavo vidutiniškai 6 pacientus, dabar – 8. Centro poliklinikos Slaugos klinikoje dirba 16 slaugytojų. Pasak Centro poliklinikos vadovo,  su tais pačiais žmogiškaisiais resursais per metus galima atlikti 7 tūkst. vizitų daugiau.

Centro poliklinika, įgyvendindama šį projektą, turėjo partnerius – Vilniaus rajono centrinę polikliniką ir Vilniaus rajono Nemenčinės polikliniką – jose taip pat įdiegta slaugos namuose elektroninės paslaugos sistema.

Projektas įgyvendintas ES struktūrinių fondų ir valstybės lėšomis.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi