Lietuvoje

2014.02.11 13:36

Į Prezidento rinkimų kovą stoja R. Paulauskas

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2014.02.11 13:36

Prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas ketina dalyvauti Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas.

Prezidento rinkimuose kaip nepriklausomas kandidatas ketina dalyvauti Nepriklausomybės akto signataras Rolandas Paulauskas.

„Prieš beveik ketvirtį amžiaus šiuose rūmuose mes pradėjome naują Lietuvos valstybės gyvenimo laikotarpį. Jei vienu žodžiu apibūdinti šiuos beveik 25 metus, tai pirmiausia, kas ateina į galvą – išsivaikščiojanti tauta. Jei po 25 metų bendro mūsų visų darbo kalbame apie išsivaikščiojančią tautą, vadinasi, kažkas vyksta ne taip ir su valdžia, ir su tais, kurie tą valdžią renka“, – spaudos konferencijoje Seime kalbėjo R. Paulauskas.

Jo teigimu, dalis rinkėjų šiandien yra „už žemę, litą, tradicines vertybes“, tačiau rinkimuose esą balsuoja už tuos, kurie yra prieš tai. „Tai kartojasi metai iš metų. Ar neatėjo laikas rinktis kitaip?“ – teiraujasi R. Paulauskas.

Paklaustas, kiek balsų ketina sulaukti pirmajame rinkimų ture, R. Paulauskas teigė, kad viskas priklausys nuo rinkėjų darbų. „Jei jie nepasižiūrės, ką mes jau esame pasiūlę, balsų kiekis bus vienoks, bet jei pažiūrės ir palygins – galima tikėtis kitokių rezultatų“, – sakė kandidatas į prezidentus.

Vyriausioji rinkimų komisija jau įregistravo 10 kandidatų į prezidentus: Alfredą Aliukevičių, Zigmantą Balčytį, Liną Balsį, Kristiną Brazauskienę, Dalią Grybauskaitę, Antaną Mickevičių, Artūrą Paulauską, Bronį Ropę, Jurijų Subotiną, Artūrą Zuoką.

Neaišku, ar savo kandidatus turės partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

VRK paskelbtame pasirengimo valstybės vadovo rinkimams grafike numatyta, kad politinės kampanijos dalyvių registravimas baigiasi vasario 20 d. ir prasideda oficialus pretendentų būti kandidatais registravimo procesas. Pretendentais galės tapti tik tie, kurie bus laiku įsiregistravę politinės kampanijos dalyviais.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną. Jei reikės antrojo turo, jis vyks gegužės 25-ąją ir sutaps su rinkimais į EP.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.