Lietuvoje

2014.02.11 23:34

STT sulaikė keturis „Kauno vandenų“ darbuotojus

BNS2014.02.11 23:34

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė keturis korupciniais nusikaltimais įtariamus bendrovės „Kauno vandenys“ darbuotojus, tarp jų – Kauno miesto tarybos socialdemokratų vadovą Valį Venslovą.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) sulaikė keturis korupciniais nusikaltimais įtariamus bendrovės „Kauno vandenys“ darbuotojus, tarp jų – Kauno miesto tarybos socialdemokratų vadovą Valį Venslovą.

Sulaikytieji „įtariami korupcinio pobūdžio nusikalstamų veikų padarymu, jų darbo vietose buvo atliktos kratos, paimti tyrimui reikšmingi dokumentai“, – teigiama STT pranešime spaudai.

Dviem paroms sulaikytas ir Kauno miesto tarybos socialdemokratų frakcijos seniūnas V. Venslovas, kuris yra „Kauno vandenų“ technikos direktorius, BNS antradienį patvirtino jo partietis Kauno vicemeras Vasilijus Popovas.

„Jis yra areštuotas 48 valandoms, vyksta ikiteisminis tyrimas. Jo kabinete „Kauno vandenyse“ buvo padaryta krata, kabinetas užantspauduotas, paimti dokumentai“, – BNS sakė V. Popovas.

Bendrovės „Kauno vandenys“ generalinis direktorius Linas Baltrėnas BNS antradienį sakė kol kas laukiantis iš STT oficialios informacijos apie sulaikytus darbuotojus.

„Yra sulaikytas Technikos direktorius, Siurblinių skyriaus viršininkas, Tinklų skyriaus viršininkas ir statybos inžinierius. (...) Viešųjų pirkimų komisija nefigūruoja. (...) Manęs neapklausė, mane supažindino su nutartimi, supažindino su visa medžiaga, kas yra padaryta“, – sakė L. Baltrėnas.

Jis teigė išsamiau komentuoti situacijos negalįs: „Aš tik galiu komentuoti tiek, kad yra atliekamas STT tyrimas, esu pasirašęs, kad negaliu atskleisti daugiau jokios informacijos, kol nebus užbaigta viskas, aš esu suinteresuotas, kad tyrimas būtų atliktas kiek įmanoma objektyviau, kad teisybė išaiškėtų.“

Kauno mero konservatoriaus Andriaus Kupčinsko žiniomis, sulaikytųjų „Kauno vandenų“ darbuotojų kabinetuose buvo atliktos kratos, o STT atliekamas tyrimas gali būti susijęs su bendrovės vykdytais viešaisiais pirkimais.

„Pernai kėliau didžiausius klausimus būtent dėl šulinių eksploatavimo tvarkymo ir manęs netenkino tai, kaip yra tvarkomi šuliniai mieste, nes tikrai buvo nemažai įdubusių, ir reiškiau pretenzijas tiek direktoriui, dar ir valdybai, bet matau, kad, matyt, ne ten svarbiausias bendrovės dėmesys buvo nukreiptas, o, matyt, daugiausia galvota apie ES struktūrinių fondų panaudojimą ir vamzdžių tiesybas. O ką labiausiai keiksnojo gyventojai – dėl gatvėje įdubusių šulinių, matyt, tai nebuvo pagrindinis jų rūpestis ir atitinkamai dabar jau matome, kad daugiausia, turbūt, buvo rūpintasi viešaisiais pirkimais, kurie, kaip įtariama, galėjo būti neskaidrūs“, – BNS sakė A. Kupčinskas.

STT atliekamą ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorai.

Savivaldybei priklausanti bendrovė „Kauno vandenys“ tieka vandenį vartotojams, surenka ir valo nuotekas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt