Lietuvoje

2012.08.16 18:31

Minijos atšakoje, Upaitės upėje pastebėta kelių kilometrų ilgio naftos produktų dėmė

Marija Gabrienė, LRT Televizijos laida „Šiandien“2012.08.16 18:31

Šilutės aplinkosaugininkai aiškinasi, kas Šilutės rajone galėjo užteršti Minijos atšaką – Upaitės upę. Apie kelis kilometrus besidriekiančią naftos produktų dėmę inspektoriams pranešė žvejys.

Šilutės aplinkosaugininkai aiškinasi, kas Šilutės rajone galėjo užteršti Minijos atšaką – Upaitės upę. Apie kelis kilometrus besidriekiančią naftos produktų dėmę inspektoriams pranešė žvejys.

Teršalus Upaitėje pastebėjo apie septintą ryto žvejoti atvykęs klaipėdietis.

Šilutės aplinkosaugininkai nustatė, kad naftos produktų dėmės Upaitėje driekiasi apie tris kilometrus, iki pat Kniaupo įlankos.Teršalai pastebėti ir Minijos upėje ties Mingės kaime tvarkoma krantine. Specialistai spėja,kad upė užteršta dyzelinu. Koks naftos produktų kiekis pateko į atvirus vandenis,paaiškės tik ištyrus paimtus mėginius. Spėjama, kad išpilta keliolika litrų.

„Kadangi šalia Minijos kaimo ir Upaitės upės nėra jokių naftos bazių, nėra gamyklų. Taigi vienas variantas tas, kad kažkoks nesąžiningas laivo kapitonas iš kokio nors laivo variklio sektoriaus išpylė tepaluotą dyzelininį vandenį. Arba gali būti variantas,kad koks nors neatsakingas laivo kapitonas, pildamas dyzelininį kurą, prapylė“, – tikėtinas dyzelino atsiradimo priežastis upėje vardijo Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Šilutės r. agentūros specialistas Pranas Sirtautas.

Po naro žvalgytuvių Minijos upėje paimtas ir molio mėginys. Specialistai sako, kad naftos produktais gali būti užterštas atvežtas gruntas. Juo tvirtinamos Minijos krantinės.

Dėl itin intensyvaus eismo šioje upės atkarpoje ugniagesiai gelbėtojai boninių užtvarų nestatė. Per pusdienį teršalai dėl vėjo ir srovės išsisklaidė. Naftos produktų likučius gelbėtojai panaikino specialiu cheminiu praparatu.

Aplinkosaugininkai sako, kad nustatyti pažeidėją, kuris turėtų atlyginti gamtai padarytą žalą, beveik neįmanoma. Pernai upė taip pat buvo užteršta, tačiau taip ir nepavyko nustatyti, kas tai padarė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.