Lietuvoje

2014.02.10 11:02

Kontrolieriaus tarnyba tirs daugiavaikių tėčių diskriminaciją

BNS2014.02.10 11:02

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą, kodėl teisę į valstybinę pensiją turi tik daugiavaikės motinos, bet ne daugiavaikiai tėčiai.

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba pradėjo tyrimą, kodėl teisę į valstybinę pensiją turi tik daugiavaikės motinos, bet ne daugiavaikiai tėčiai.

Vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė, einanti lygių galimybių kontrolieriaus pareigas, pirmadienį teigė, kad įstatymas gali diskriminuoti tėčius, užauginusius ir gerai išauklėjusius penkis ir daugiau vaikų.

Paklausimą tarnybai pateikęs seniūnas teigia praktikoje susidūręs su atveju, kai penkių vaikų motina yra mirusi, o vaikus turėjo išauginti vienas tėvas, tačiau teisės į valstybinę pensiją jis neįgijo.

Pagal įstatymą, nuo šių metų sausio 1 dienos valstybines pensijas gali gauti motinos, pagimdžiusios, išauginusios iki aštuonerių metų ir gerai išauklėjusios penkis ir daugiau vaikų.

Šios motinos turi būti sulaukusios Valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatymo nustatyto senatvės pensijos amžiaus arba joms turi būti pripažintas 0-40 proc. darbingumo lygis. Pensijos dydis – 400 litų.

Pensijas gaus tik tos daugiavaikės motinos, kurių kandidatūras pateiks savivaldybė, o valstybinių pensijų komisija joms pritars.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.