Naujienų srautas

Lietuvoje2012.08.16 15:00

Č. Juršėnas Seimo rinkimuose dalyvauti neketina

Socialdemokratas Česlovas Juršėnas kitame Seime greičiausiai nebedirbs. Politikos veteranas partijos vadovybės paprašė iš kandidatų sąrašo jį išbraukti. 

Socialdemokratas Česlovas Juršėnas kitame Seime greičiausiai nebedirbs. Politikos veteranas partijos vadovybės paprašė iš kandidatų sąrašo jį išbraukti.

Visuose Seimuose dirbęs 74-erių Č. Juršėnas, regis, pavargo ir artėjančiuose Seimo rinkimuose tikriausiai nebekandidatuos. Apie tai, kad iš aktyvios politikos norėtų trauktis, socialdemokratų gretose kalbama jau daugiau nei metus.

Tačiau šią savaitę, dienraščio žiniomis, Č. Juršėnas Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) vadovybės paprašė iš kandidatų daugiamandatėje apygardoje jį išbraukti. Pagrindinis motyvas – silpstanti sveikata.

Ilgą laiką kalbas apie Č. Juršėno pasitraukimą kairieji vadino dešiniųjų skleidžiamomis pasakomis, bet šią savaitę prabilo jau kitaip.

LSDP lyderis Algirdas Butkevičius šios informacijos nei paneigia, nei patvirtina: „Diskusijų partijoje apie Č. Juršėną yra įvairių. Ir tie pokalbiai vyksta jau senokai. Kol kas jokio sprendimo nėra. Aš asmeniškai norėčiau, kad jis ir toliau dirbtų.“

Su pačiu Č. Juršėnu dienraščiui susisiekti nepavyko.

Č. Juršėno pasitraukimas – nemenkas smūgis opozicinei partijai. Jau per praėjusius Seimo rinkimus Č. Juršėnas vienmandatėje apygardoje nekandidatavo – į Seimą pateko per partijos sąrašą, kuriame buvo įrašytas antras. Šįmet socialdemokratai jam buvo numatę penktą vietą sąraše.

Galutinis socialdemokratų kandidatų sąrašas dar nepatvirtintas. Tai padaryti ketinama rugpjūčio 25-ąją. Dienraščio žiniomis, jame bus nemažai pakeitimų.

Vienas jų – aukšta sąrašo vieta Vilniaus universiteto rektoriui Benediktui Juodkai. Išankstiniame kandidatų į Seimą sąraše jam skirta 30-a vieta. Tačiau socialdemokratai persigalvojo ir rengiasi jį įrašyti 14–16 numeriu. Tai patvirtino ir partijos lyderis A. Butkevičius.

Be to, lig šiol neaišku, ar su socialdemokratais į Seimą eis finansų analitikas Stasys Jakeliūnas. „Pokyčių sąraše tikrai bus, tačiau dar reikia palaukti“, – užsiminė A. Butkevičius. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi