Lietuvoje

2014.02.07 13:03

Lietuvos ekspertai pradėjo vertinti „Automaidano“ lyderio D. Bulatovo sužalojimus

Šarūnas Černiauskas, DELFI.lt2014.02.07 13:03

Teismo medicijos ekspertai ėmėsi aiškintis, kiek stipriai ir kokiais būdais sužalotas Vilniuje gydomas Ukrainos „Automaidano“ lyderis Dmitrijus Bulatovas.

Teismo medicijos ekspertai ėmėsi aiškintis, kiek stipriai ir kokiais būdais sužalotas Vilniuje gydomas Ukrainos „Automaidano“ lyderis Dmitrijus Bulatovas.

Penktadienį teismo medicinos ekspertai nuvyko į sostinės Lazdynų ligoninę įvertinti, kokia žala padaryta čia gydomo D. Bulatovo sveikatai. Tai DELFI patvirtino Valstybinės teismo medicinos tarnybos direktorius Romas Raudys.

„Ekspertizę atliks tarnybos Vilniaus skyriaus ekspertai. Išvados bus pateiktos arba Teisingumo, arba Užsienio reikalų ministerijai. […] Asmuo yra apžiūrimas, dar bus nagrinėjama jo medicininė dokumentacija“, – teigė R. Raudys

Pasak jo, teismo medicinos ekspertai nepateiks atsakymo į klausimą, ar D. Bulatovas patyrė kankinimus. Šio atsakymo, remiantis ekspertizės duomenimis, turės ieškoti teisės specialistai.

„Šiuo klausimu negaliu pasisakyti, kadangi kankinimai – ne medicininė sąvoka. Mes tiktai įvertinsime sužalojimus, nustatysime jų padarymo laiką, jų padarymo būdą, priemones. […] Kankinimai – jau juridinė sąvoka“, – aiškino R. Raudys.

Kiek užtruks ekspertizė, Teismo medicinos tarnybos vadovas nesiėmė prognozuoti. Mat gali prireikti papildomų tyrimų ar duomenų iš Ukrainos ligoninės, kurioje iš pradžių gydytas „Automaidano“ lyderis.

Teismo medicinos ekspertai D. Bulatovo sužalojimus vertina teisingumo ministro Juozo Bernatonio iniciatyva. Dėl ekspertizės atlikimo į Teisingumo ministeriją kreipėsi Užsienio reikalų ministerija, padėjusi D. Bulatovą ir kitus sužeistus Ukrainos aktyvistus atgabenti gydymui į Vilnių.

DELFI primena, jog D. Bulatovas buvo dingęs be žinios. Aktyvistas Kijeve pradingo sausio 22 d., o atsirado tik po aštuonių parų – sunkiai sužeistas, sušalęs, subjaurotu veidu.

Vilniuje surengtoje spaudos konferencijoje „Automaidano“ lyderis papasakojo apie savo kankinimus – nuo mušimo iki plaštakų žalojimo, kaip jis pats įtaria, vinimis bei ausies pjaustymo.

D. Bulatovas teigia neabejojantis, kad jį pagrobė profesionalai, o ne eiliniai chuliganai. „Automaidano“ lyderis teigė buvęs verčiamas prisipažinti šnipinėjimu JAV, o taip pat – į kamerą pasakyti, kad jo organizaciją tiesiogiai finansavo amerikiečiai. Ukrainietis teigia pasakęs, kad iš JAV ambasadoriaus „Automaidano“ reikmėms – degalų ir naujų automobilių pirkimui – gavo 50 tūkst. JAV dolerių. Sykiu jis pareiškė melavęs – esą prisipažinimu jis tikėjosi nutraukti kankinimus.

Vilniuje gydomas ukrainietis taip pat įtaria, kad jį pagrobė ir tardė Rusijos specialiųjų pajėgų žmonės. Tokią prielaidą D. Bulatovas daro remdamasis savo pastebėjimais – esą budeliai su juo kalbėjo tik rusiškai, mušė ir kitaip žalojo profesionaliai, pavyzdžiui, pasakydami, kad žalodami rankas nepažeis sausgyslių. Be to, „Automaidano“ lyderis tvirtina, kad pagrobėjai, nepaisant savo darbo metodų, į jį visą laiką mandagiai kreipėsi „jūs“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.