Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.06 15:41

Šiauliuose – pirmieji gripo epidemijos pranašai

Šiaulių centro poliklinikoje sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo ligomis jau siekia 80 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Pavojaus varpais visuomenės sveikatos centrai pradeda skambinti, kai šis rodiklis pasiekia 100. Medikai ramina, kad realių gripo atvejų kol kas nedaug.

Šiaulių centro poliklinikoje sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo ligomis jau siekia 80 atvejų 10 tūkstančių gyventojų. Pavojaus varpais visuomenės sveikatos centrai pradeda skambinti, kai šis rodiklis pasiekia 100. Medikai ramina, kad realių gripo atvejų kol kas nedaug.

Šiaulių centro poliklinikos vadovas ir šeimos gydytojas Mindaugas Maželis teigia, kad sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo ligomis sparčiai daugėja. Jei situacija nesikeis, epideminis lygis gali būti pasiektas jau kitą savaitę.

Sergančiųjų ūmiomis kvėpavimo ligomis per savaitę skaičiuojama jau 80 atvejų 10 tūkstančių gyventojų, tačiau gripo atvejai tik pavieniai. Kai šis rodiklis pasiekia 100 gyventojų, o gripas sudaro apie 30 procentų susirgimų, specialistai skuba lyginti epideminę situaciją aplinkiniuose rajonuose.

Skaičiuojami gripo atvejai. Prireikus, skelbiama epidemija, uždaromos mokyklos ar tik labiau sergančios klasės. Mokyklų uždarymas arba vaikų atostogos, anot mediko, puikiai pristabdo gripo plitimą, nes daugiausiai jis plinta per vaikus.

M. Maželis teigia, kad epidemija skelbiama ne kasmet. Šiais metais kaip jos tikimybė yra mažesnė. Gripo epidemija dažnai skelbiama kas antrus ar net kas keletą metų.

Užpernai epidemijos nebuvo, o pernai – buvo. Gydytojas teigia, kad toks dėsningumas natūraliai sudaro, nes per epidemiją nemažai žmonių kuriam laikui įgyja imunitetą.

Gydytojas tvirtina, kad skiepytis nuo gripo dar ne vėlu, nes realios epidemijos nėra. Skiepytis rekomenduotina tiems, kurie serga lėtinėmis kvėpavimo takų ligomis ar dažnai būna didesniuose žmonių susibūrimuose, dažnai važiuoja visuomeniniu transportu. Gydytojas atskleidė, kad pats skiepijasi kasmet.

Epidemijos metu gyventojams rekomenduojama vengti kontakto su sergančiaisiais, masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu. Darbuotojams, kurie dėl darbo pobūdžio gali platinti virusą ar juo užsikrėsti, pavyzdžiui prekybos centrų kasininkams, rekomenduojama dirbant ryšėti vienkartines kaukes.

Gyventojai turėtų saugoti imuninę sistemą grūdinantis, naudojant liaudies medicinos priemones: česnaką, ežiuolės, imbiero preparatus, vitaminą C, medų. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį reikia izoliuoti nuo sveikųjų. Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, kreiptis į medikus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi