Lietuvoje

2014.02.06 16:05

D. Pavalkis ateities profesijas kviečia rinktis pagal gabumus

ELTA 2014.02.06 16:05

Ketvirtadienį prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Studijos 2014“ Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis profesijas kvietė rinktis atsižvelgiant į kiekvieno širdies balsą ir gabumus.

Ketvirtadienį prasidėjusioje tarptautinėje parodoje „Studijos 2014“ Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis profesijas kvietė rinktis atsižvelgiant į kiekvieno širdies balsą ir gabumus.

„Dažniausiai kviečiu rinktis tas profesijas, kurias įvardijame kaip labai paklausias – tiksliųjų, technologinių, gamtos mokslų. Tačiau svarbus ir kiekvieno širdies balsas, talentai, gabumai, pomėgiai. Mūsų aukštasis mokslas ir profesinis mokymas sudaro sąlygas kiekvienam pasirinkti tai, kas geriausiai atitinka lūkesčius“, – parodos atidaryme teigė D. Pavalkis.

12-oji tarptautinė žinių ir išsilavinimo paroda šiemet vyksta vasario 6–8 dienos parodų ir kongresų centre „Litexpo“. Parodoje dalyvauja per 190 mokymo organizacijų iš 13 pasaulio šalių. Tai Lietuvos universitetai, kolegijos, profesinės mokyklos, taip pat kalbų kursus rengiančios bendrovės, užsienio mokymo įstaigos, Lietuvos verslo įmonės, karjeros konsultantai, moksleivių ir studentų sąjungos, neformalaus švietimo organizacijos, „startuoliai“, pradėję savo verslą nuo mokyklos suolo.

Anot ministro D. Pavalkio, mugėje bus galima „pačiupinėti“ ir išbandyti bent šimtą profesijų.

„Šiemet aukštosios mokyklos ne tik prisistatys, bet ir pademonstruos naujausius, įdomiausius, tiesiog unikalius Lietuvos mokslo laimėjimus, taip pat ir pirmųjų lietuviškų kosminių palydovų prototipus. Tikiuosi, tiesioginė pažintis su šalies mokslu bus gera paskata mūsų jaunuoliams būsimas studijas ir darbo karjerą pasirinkti čia, savo Tėvynėje“, – sakė švietimo ir mokslo ministras.

Penktadienį parodoje Švietimo ir mokslo ministerija rengia konferenciją „Visos pasirinkimo galimybės“, kuri yra skirta abiturientams, mokytojams, tėvams ir visiems, kurie domisi aukštojo mokslo naujovėmis. Konferenciją stebėti ir sužinoti rūpimus dalykus bus galima internetu.