Lietuvoje

2014.02.06 11:56

A. Sacharukas stojo prieš teismą

Buvęs Seimo narys, šiuo metu advokatu dirbantis Aleksandras Sacharukas stojo prieš teismą – sostinės prokurorai jam pateikė kaltinimus dėl dokumentų klastojimo, kai jis Seime balsavo už tuo metu užsienyje atostogavusį kolegą Liną Karalių.

Buvęs Seimo narys, šiuo metu advokatu dirbantis Aleksandras Sacharukas stojo prieš teismą – sostinės prokurorai jam pateikė kaltinimus dėl dokumentų klastojimo, kai jis Seime balsavo už tuo metu užsienyje atostogavusį kolegą Liną Karalių.

36 metų A. Sacharukui iškeltą baudžiamąją bylą ketvirtadienį pradėjo nagrinėti Vilniaus apygardos teismo trijų teisėjų kolegija.

Buvusiam parlamentarui prokurorai pateikė kaltinimus dėl piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, dokumento suklastojimo ar disponavimo suklastotu dokumentu.

Baudžiamasis procesas A. Sacharukui buvo pradėtas po skandalingos istorijos, kai šis Seime 2010-ųjų pradžioje balsavo už L. Karalių, tačiau vėliau buvo nutrauktas, nes parlamentarai nedavė sutikimo tuometį politiką patraukti baudžiamojon atsakomybėn. Kai A. Sacharukas baigė kadenciją Seime, 2012-ųjų lapkritį prokurorai nusprendė panaikinti anksčiau savo priimtą sprendimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

A. Sacharukui atstovaujantis advokatas Raimundas Jurka mano, kad prokurorai negalėjo panaikinti atsisakymo pradėti ikiteisminį tyrimą, todėl A. Sacharukui iškelta baudžiamoji byla nedelsiant privalo būti nutraukta, net jos nenagrinėjant teisme.

„Baudžiamasis procesas pradėtas per netinkamai taikytą įstatymo normą, o tai reiškia, kad baudžiamasis persekiojimas yra neteisėtas“, – sakė R. Jurka.

„Įtarimai man buvo pareikšti tik praėjus metams po bylos atnaujimo“, – teisme sakė A. Sacharukas.

Tuo metu kitas kaltinamajam atstovaujantis advokatas Egidijus Losis teismo prašo bylą nutraukti kitu pagrindu – esą A. Sacharukas jau kartą nubaustas už parlamentinės veiklos pažeidimą, jam skiriant įspėjimą. Jo teigimu, net jeigu tuo atveju būtų konstatuota, kad A. Sacharukas neteisėtai balsavo Seime, tačiau esą tai nepatenka į baudžiamosios teisės ribas.

Advokato teigimu, A. Sacharukas ne vienintelis balsavo už savo kolegą, tai esą daro ne tik Lietuvos, bet ir kitų valstybių politikai. Tiesa, išskyrus Italiją, kur yra pirštų antspaudų identifikavimo sistema.

Tuo metu valstybinį kaltinimą palaikantis prokuroras Vytautas Kukaitis mano, kad advokatų pateikti prašymai nutraukti bylą yra nepagrįsti. Pasak jo, A. Sacharukas neskundė ikiteisminio tyrimo teisėjui nutarimo pradėti tyrimą, nors tokią galimybę turėjo, juoba kad buvo susipažinęs su bylos medžiaga.

V. Kukaitis stebėjosi, kad A. Sacharuko gynėjai jau vertina baudžiamosios bylos medžiagą, nors teismas dar net nėra viešai pagarsinęs kaltinamojo akto.

Ar bus patenkinti buvusio parlamentaro gynėjų prašymai, teismas paskelbs tik kitame posėdyje – jis numatytas kovo 20-ąją. Jeigu byla bus nenutraukta, teismas žada pradėti bylą nagrinėti iš esmės – bus pagarsintas kaltinamasis aktas, į posėdį bus iškviesti liudytojai.