Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

„Automaidano“ lyderis: mane kaltino, kad esu JAV šnipas

LRT.lt 2015.09.08 13:45

Lietuvoje besigydantis „Automaidano“ lyderis Dmitro Bulatovas teigė, kad pagrobėjai liepdavo jam pasakyti, jog jis – Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) šnipas. Spaudos konferencijoje D. Bulatovas papasakojo apie kankinimus, kuriuos teko išgyventi. 

Lietuvoje besigydantis „Automaidano“ lyderis Dmitro Bulatovas teigė, kad pagrobėjai liepdavo jam pasakyti, jog jis – Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) šnipas. Spaudos konferencijoje D. Bulatovas papasakojo apie kankinimus, kuriuos teko išgyventi. 

„Jie domėjosi, kas duoda pinigų „Automaidanui“, kiek pinigų duoda Amerikos ambasadorius, kas duoda įsakymus, kokie mūsų santykiai su JAV ambasadoriumi ir JAV, kiek pinigų duodame žmonėms. Mane kaltino, kad esu JAV šnipas. “, – Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje pasakojo D. Bulatovas.

Visi tardymai esą buvo filmuojami vaizdo kameromis.

D. Bulatovas pasakojo, kad sausio 22 dieną jam buvo pranešta, kad valdžia areštuoja visas jo turimas sąskaitas bei turtą, todėl jis skubėjo nuvykti prie bankomato išsiimti pinigų. Ten jis esą gavo stiprų smugį per galvą ir buvo nuvežtas į patalpą, kurioje stovėjo tik medinė lova ir kibiras gamtiniams reikalams. Dienas jis teigia skyręs pagal tai, kokį gaudavo maistą. 

„Tie žmonės mane mušdavo kiekvieną dieną. Nedaug, bet labai stipriai, skausmingai ir profesionaliai“, – kalbėjo D. Bulatovas. Galiausiai jis esą kalbėjo viską, ką pagrobėjai norėjo žinoti. 

D. Bulatovas padėkojo žmonėms, kurie padėjo patekti į Vilnių ir suteikė medicinos pagalbą. Automaidano lyderis teigė besijaučiantis blogai, jam vis dar svaigsta galva.

Kaulų lūžių nerado

Ukrainos pilietį gydantis Lazdynų ligoninės Krūtinės chirurgijos skyriaus vedėjas Paulius Gradauskas pažymėjo, kad D. Bulatovas į ligoninę atvyko vasario 3-osios vakarą.

„Dalį sužalojimų jūs matote. Dešinės ausies išorinio kaušelio žaizda su daliniu defektu jau buvo susiūta, kairio skruosto žaizda, kuri taip pat susiūta. Daugybiniai sumušimai, ypač nugaroje, rankose, veide, kakle. Daugybinės spaudinės kraujosruvos. Kaulų lūžių neradome“, – kalbėjo P. Gradauskas.

Abiejose plaštakose, delnuose iš abiejų pusių esą yra žaizdos. Vidaus organų sužalojimų, kurie matytųsi, šiuo metu esą nėra. „Pakitę kepenų fermentai ir aiški mažakraujystė“, – situaciją nupasakojo gydytojas. 

Protestuotojų, kurie automobiliais patruliuoja Kijevo gatvėse, grupės lyderis sausio pabaigoje buvo dingęs daugiau nei savaitę ir galiausiai atsirado netoli Kijevo. Vyras teigia buvęs pagrobtas, kankintas ir ir galiausiai paliktas numirti. Jis teigė nežinąs, kas yra jo pagrobėjai.

D. Bulatovui teisėsauga pateikė įtarimus dėl dalyvavimo riaušėse, o valdžios pareigūnai neoficialiai teigė, kad pagrobimas galėjo būti fiktyvus. Netrukus įtarimai bei skirtos kardomosios priemonės jam buvo panaikinti ir jis išvyko gydytis į Vilnių.

Atvykęs į Lietuvą D. Bulatovas, kuris teigė patyręs žiaurių kankinimų, įskaitant plaštakų prikalimą bei veido supjaustymą, prašė kelių dienų ramybės, kad galėtų pailsėti.

„Aš tęsiu pradėtą kovą, toliau eisiu į priekį ir sieksiu demokratijos Ukrainoje. Aš nesitrauksiu“, – teigė D. Bulatovas pareiškime, kurį išplatino Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė.

Spaudos konferenciją žiūrėkite nuo 12:00 val. LRT.lt portale.

Sužeistiems Ukrainos aktyvistams gydyti Lietuvoje Vyriausybė skyrė 150 tūkst. Lt. Lietuva paramą skiria pagal Vystomojo bendradarbiavimo ir humanitarinės pagalbos įstatymą.

Lietuvoje šiuo metu gydomi trys sužeisti Ukrainos protestuotojai. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi