captcha

Jūsų klausimas priimtas

Į Afganistaną išlydima nauja Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos karių pamaina

Trečiadienį į tarptautinę misiją Afganistane išlydima nauja Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos karių pamaina.
B. Barausko (BFL) nuotr.
B. Barausko (BFL) nuotr.

Trečiadienį į tarptautinę misiją Afganistane išlydima nauja Lietuvos specialiosios misijos vadovo apsaugos karių pamaina.

Vilniaus Šv. Ignoto bažnyčioje karius išlydės krašto apsaugos viceministras Marijus Velička ir Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo viršininkas brigados generolas Vilmantas Tamošaitis. Naujoji iš Lietuvos kariuomenės Karo policijos karių sudaryta Nacionalinio paramos elemento Specialiosios misijos apsaugos grupė užtikrins Lietuvos Respublikos specialiosios misijos Afganistane vadovo apsaugą.

Išlydėti karių taip pat atvyks Karo policijos vadas pulkininkas leitenantas Gytis Kazokas, kitų kariuomenės padalinių vadai, kolegos karo policininkai, karių artimieji.

„Įgyvendindamas Specialiosios misijos užduotis dalyvauju įvairiuose susitikimuose ir renginiuose. Kartais tenka lankytis ir kituose Afganistano šalies miestuose ir rajonuose. Dažnai šios grupės kariai vykdo užduotis sunkiai prognozuojamose ir sudėtingose situacijose. Šie kariai yra ne tik puikiai pasirengę taktiškai, gerai valdo ginklus ir yra geros fizinės formos, bet taip pat siekia suprasti vietos papročius ir tradicijas, rodyti tinkamą pagarbą vietos žmonėms. Sunkiai įsivaizduoju savo darbą be apsaugos karių paramos. Todėl esu labai dėkingas jiems,“ – sako Lietuvos specialiosios misijos Afganistane vadovas Gintaras Bagdonas.

Šiuo metu Specialioji misija dislokuota Kabulo mieste. Kaip ir ankstesnių pamainų kariai naujoji pamaina, saugodama Specialiosios misijos vadovą, bendradarbiaus ir su NATO tarptautinėmis saugumo paramos pajėgomis (ISAF), ir su vietinėmis Afganistano institucijomis Kabule ir kituose miestuose.

Į misiją išvyksiantys kariai užduočiai ruošėsi beveik pusę metų. Sausio pradžioje kariai dalyvavo vertinamosiose pasirengimo misijai pratybose. Jų metu buvo tikrinamas karių pasirengimas vykdyti asmens apsaugą, teritorijos apsaugą, palydą ir eskortą. Ruošdamiesi misijai kariai aktyviai bendradarbiavo su Vadovybės apsaugos departamento specialistais.

2005 m. Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įsteigta Specialioji misija tęsia veiklą Afganistane, koordinuodama Lietuvos vystomojo bendradarbiavimo projektų įgyvendinimą ir pagalbos teikimą šiai karinių konfliktų išsekintai šaliai, primenama Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Specialioji misija taip pat atstovauja Lietuvai Afganistane, palaiko diplomatinius ryšius su Afganistano valstybinėmis institucijomis, užsienio diplomatinėmis atstovybėmis, ISAF ir NATO atstovais, Europos Sąjungos delegacija Kabule, Jungtinių Tautų pagalbos misija Afganistane (UNAMA) ir kitomis tarptautinėmis organizacijomis. 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...