Lietuvoje

2015.02.14 17:10

Valdantieji nusprendė, kad merus rinksime tiesiogiai

BNS 2015.02.14 17:10

Per kitąmet vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus merai jau bus renkami tiesiogiai, teigia premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Per kitąmet vyksiančius savivaldybių tarybų rinkimus merai jau bus renkami tiesiogiai, teigia premjeras socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius.

Anot jo, dėl to yra priimtas galutinis politinis sprendimas valdančiojoje centro – kairės koalicijoje.

„Šiandien buvo priimtas galutinis politinis sprendimas, kad ateinančiuose savivaldybių rinkimuose 2015 metais galėtų visuomenė tiesiogiai rinkti merus. Koks principas tiesioginių merų rinkimų bus įgyvendintas – tai per mėnesį laiko koalicija turi apsispręst ir užbaigti įstatymo projekto rengimą“, – po valdančiųjų Politinės tarybos posėdžio antradienį žurnalistams sakė A. Butkevčius.

Seimo pirmininkės, Darbo partijos vadovės Loretos Graužienienės teigimu, įstatymas bus priimtas iki metų vidurio.

„Nuo 2015 metų koalicija sutarė, kad turi būti tiesioginiai merų rinkimai, ir buvo sutarta, kad iki liepos mėnesio Seime turi būti priimtas įstatymas“, – žurnalistams sakė Seimo pirmininkė Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė.

Paklausta, ar bus reikalingos Konstitucijos pataisos, parlamento vadovė atsakė, kad „ne visais atvejais reikia keisti Konstituciją“.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.