Lietuvoje

2014.02.03 16:06

Mokyklos raginamos pilietinį ugdymą daryti praktiškesnį

BNS 2014.02.03 16:06

Lietuvos mokyklos kviečiamos įgyvendinti projektus, kurie per praktiką ugdytų jaunimo pilietiškumą.

Lietuvos mokyklos kviečiamos įgyvendinti projektus, kurie per praktiką ugdytų jaunimo pilietiškumą.

„Mes siekiame būtent atnaujinti pilietinį ugdymo mokykloje, padaryti jį šiek tiek kitokį: duoti pačiupinėti, kas yra tas pilietinis veiksmas, ne kalbėti apie pilietiškumą, bet parodyti, kaip jisai veikia, duoti progą tame pilietiškume sudalyvauti patiems“, – spaudos konferencijoje pirmadienį sakė Pilietinės visuomenės instituto direktorė Ieva Petronytė.

Mokiniams ir mokytojams siūloma imtis antikorupcinių, socialinių projektų, taip pat įgyvendinti su kraštotyra susijusius uždavinius.

Antikorupciniai projektai, pavyzdžiui, turėtų skatinti nenusirašinėti, socialiniai – padėti jaunesniems mokytis, tuo metu į krašto istoriją norintys gilintis aktyvistai kurs bendrą Lietuvos mastu įdomybių žemėlapį.

„Bus sukurtas bendras Lietuvos žemėlapis – kultūrinių, istorinių objektų, jisai bus pristatytas visai Lietuvai ir jisai bus sukurtas tik iš moksleivių iniciatyvų – jų atrastų vietų ir objektų. Tai yra jų iniciatyva, nes jie galės patys rinktis, kas jiems yra įdomu tyrinėti ir jei moksleiviai dažnai sako, kad jie pavargsta nuo istorijos mokymosi tik iš vadovėlio, tai yra jų praktiška veikla“, – spaudos konferencijoje pasakojo viena iš projekto organizatorių Rugilė Šablinskaitė.

Mokiniai, norintys įgyvendinti siūlomus projektus savo mokyklose, turėtų užregistruoti savo komandą internetu.

„Pateikti aprašai, rekomendacijos, kaip įgyvendinti veiklas, leidžia kiekvienai mokyklai pačiai savarankiškai pasiimti projektuko idėją ir ją daryti. Bet tai, ką mes duodame per kuriamerespublika.lt bendrai šiais metais, yra toks papildomas bonusas, infrastruktūra – specialistų, draugų, partnerių tam tikra pagalba, jeigu iškyla klausimų kažkokių. Visa infrastruktūra kuriama tam, kad tos trys idėjos gerai užsisuktų“, – pasakojo I. Petronytė.

Projektai mokyklose turėtų būti įgyvendinami vasario–gegužės mėnesiais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.