Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

D. Bulatovas prašo leisti pailsėti ir žada tęsti kovą

BNS 2015.09.08 13:45

Vilniuje gydomas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dmitrijus Bulatovas pirmadienį pareiškė tęsiantis kovą ir sieksiantis demokratijos Ukrainoje.

Vilniuje gydomas Ukrainos opozicijos aktyvistas Dmitrijus Bulatovas pirmadienį pareiškė tęsiantis kovą ir sieksiantis demokratijos Ukrainoje.

Pirmadienį naktį į Lietuvą atskraidintas 35 metų ukrainietis paprašė 2–3 dienas leisti sustiprėti ir pažadėjo po to surengti spaudos konferenciją.

„Kol kas prašau perduoti visiems, jog nors mane beveik sunaikino fiziškai, mano dvasios nepalaužė. Aš tęsiu pradėtą kovą, toliau eisiu į priekį ir sieksiu demokratijos Ukrainoje. Aš nesitrauksiu“, – pareiškė D. Bulatovas.

Jo pareiškimą paskelbė Respublikinė Vilniaus universitetinė ligoninė.

D. Bulatovas buvo dingęs nuo sausio 23 dienos. Smarkiai sumuštas jis rastas ketvirtadienį netoli Kijevo. Aktyvistas sakė, kad pagrobėjai jį smarkiai sumušė, nupjovė ausį ir supjaustė veidą. Į Vilnių jį atvyko sutvarstyta ausimi.

Vyras žinomas kaip „Automaidano“ judėjimo lyderis organizuojant protestus transporto priemonėmis prie prezidento V. Janukovyčiaus prabangaus būsto Kijevo pakraštyje.

Tuo tarpu Ukrainos valdžia jį apkaltino nesantaikos kurstymu ir buvo paskyrusi namų areštą, tačiau užsienio diplomatai įtikino jį išleisti.

Pranešimai apie D. Bulatovo kankinimą sukėlė didžiulį prezidento Viktoro Janukovyčiaus kritikų nepasitenkinimą.

Ukrainoje jau keli mėnesiai tęsiasi masiniai protestai prieš valdžią, per juos jau žuvo žmonių, ir kai kurie stebėtojai perspėja, kad šalyje gali kilti pilietinis karas.

Masinės demonstracijos prasidėjo prezidentui V. Janukovyčiui atsisakius pasirašyti asociacijos ir laisvos prekybos sutartį su Europos Sąjunga per viršūnių susitikimą Vilniuje lapkričio mėnesį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi