Naujienų srautas

Lietuvoje2014.02.03 11:41

Į Rusiją neįleisto režisieriaus M. Karbauskio tėvas: čia politikos nėra

Šeštadienio vakarą į Rusiją neįleistas ir į Lietuvą sekmadienį sugrąžintas Maskvos V. Majakovskio teatro meno vadovas Mindaugas Karbauskis šiuo metu yra Lietuvoje. Į Rusiją jis išvyks antradienį.

Šeštadienio vakarą į Rusiją neįleistas ir į Lietuvą sekmadienį sugrąžintas Maskvos V. Majakovskio teatro meno vadovas Mindaugas Karbauskis šiuo metu yra Lietuvoje. Į Rusiją jis išvyks antradienį.

M. Karbauskis su Lietuvos žiniasklaida bendrauti nelinkęs. Jo tėvas verslininkas Česlovas Karbauskis DELFI sakė, kad sūnus į Maskvą žada skristi antradienį. „Nieko ypatingo nėra, viskas normalu: jis buvo padaręs eismo taisyklių pažeidimų, o Rusijoje įstatymas toks: jei padarai du administracinius pažeidimus, po trečio užsieniečio gali nebeįleisti į šalį. Jam tai pritaikė neatsižvelgdami į tai, kad Mindaugas reikalingas teatrui. Teatras paskui problemą ir sprendė“, – kalbėjo Č. Karbauskis.

Pasak Č. Karbauskio, įstatymas galioja visiems. Užsitraukti administracinę atsakomybę Rusijoje nėra sunku – pavyzdžiui, negalima rūkyti arčiau nei 10 metrų nuo pastato. Buvo prašoma, kad M. Karbauskis į Rusiją grįžtų pirmadienį, tačiau jis nusprendė pailsėti ir dienai kelionę atidėjo.

„Čia politikos visai nėra: ar jis būtų lietuvis, ar prancūzas, ar koks kitas. Rusai labai reagavo, sukosi per visas televizijas, patys rusai lietuviui padarė pijarą, nieko blogo“, – juokėsi žinomo režisieriaus tėvas.

Kaip DELFI jau skelbė, eidamas pasienio kontrolę Maskvos Vnukovo oro uoste, M. Karbauskis sužinojo, kad dėl nesumokėtų baudų jam uždrausta įvažiuoti į Rusijos teritoriją iki 2015 m. lapkričio. Visą naktį Lietuvos pilietis praleido oro uoste laukdamas atsakingų pareigūnų sprendimo.

Sekmadienį jis buvo sugrąžintas į Lietuvą. Į susidariusią situaciją reagavo atsakingos Rusijos situacijos. Maskvos kultūros departamentas pranešė „padarysiantis viską, kad režisierius sugrįžtų į teatrą“. Rusijos federalinė migracijos tarnyba (FMT) pareiškė, kad įvažiuoti į Rusiją režisieriui neleista dėl jo padarytų teisės pažeidimų. Sekmadienio vakarą šis sprendimas buvo atšauktas. Už lietuvį laidavo ir atitinkamas garantijas suteikė Maskvos V. Majakovskio teatro vadovai.

M. Karbauskis „Facebook“ paskelbė, kad į Rusiją nebuvo įleistas, nes kasmet neateidavo į FMT skyrių pratęsti leidimo gyventi Rusijoje.

M. Karbauskis, kuris yra politiko ir mecenato Ramūno Karbauskio brolis, Maskvos Majakovskio teatro meno vadovu dirba nuo 2011 m. gegužės. Jis yra vienas ryškiausių jaunesnės kartos režisierių Rusijos teatro pasaulyje. Iki ateidamas į V. Majakovskio teatrą, režisierius dirbo Olego Tabakovo teatre, kur pastatė keletą puikiai įvertintų spektaklių. M. Karbauskis pelnė pačių aukščiausių Rusijos teatro apdovanojimų, triskart buvo apdovanotas „Auksinės kaukės“ premija, dukart – „Krištolinės Turandot“ premija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi