Lietuvoje

2014.02.03 22:46

D. Grybauskaitė: privalau padėti Lietuvai

Vytenis Radžiūnas, LRT.lt2014.02.03 22:46

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sieks būti perrinkta dar vienai kadencijai. Viešai sklandžiusias spėliones ji išsklaidė per spaudos konferenciją pirmadienį. D. Grybauskaitė teigė, kad pareiga Lietuvos žmonėms jai yra svarbesnė už asmeninę ramybę. Pasak prezidentės, Lietuvai atsigaunant, aktyvėja ir valstybę griaunančios jėgos.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė sieks būti perrinkta dar vienai kadencijai. Viešai sklandžiusias spėliones ji išsklaidė per spaudos konferenciją pirmadienį. D. Grybauskaitė teigė, kad pareiga Lietuvos žmonėms jai yra svarbesnė už asmeninę ramybę. Pasak prezidentės, Lietuvai atsigaunant, aktyvėja ir valstybę griaunančios jėgos.

Siekė tikslų, nepasiduodama jokioms įtakoms

„Noriu ir privalau padėti Lietuvai tapti sąžiningų žmonių galimybių šalimi. Kad Lietuva neišsivaikščiotų, mūsų laisvė ir gerovė nebūtų išvogta ar išmainyta. Pareiga Lietuvai ir jos žmonėms man svarbesnė už asmeninę ramybę, todėl nedvejodama renkuosi darbą jums ir kaip nepriklausoma kandidatė vėl dalyvausiu prezidento rinkimuose“, – pareiškimo visuomenei metu sakė šalies vadovė.

Prieš penkerius metus dūžtantys Seimo langai D. Grybauskaitei esą nuskambėjo kaip įpareigojimas, o per visą kadenciją ji „vykdė savo pareigą ir siekė užsibrėžtų tikslų, nepasiduodama jokioms įtakoms.“

Per šiuos metus, anot D. Grybauskaitės, Lietuvos ekonomika atsigavo, finansinė sistema sustiprėjo. „Tapome gerbiami tarptautinėje bendruomenėje, išsikovojome reikiamas karinio saugumo garantijas“, – tvirtino prezidentė.

Be to, pasak D. Grybauskaitės, Lietuva užsitikrino didelę europinę paramą, plėtoja modernius ir konkurencingus verslus, vaduojasi iš korupcijos voratinklio ir sparčiai eina energetinio savaraniškumo keliu. 

„Oligarchiniai dariniai skaldo Lietuvą“

Tačiau, Lietuvai atsigaunant, esą aktyvėja ir mūsų valstybę griaunančios ir grobstančios jėgos – tiek išorėje, tiek šalies viduje. Prezidentės žodžiais, jos sėja destrukciją ir nepasitikėjimą Lietuva, stabdo svarbiausius valstybės raidai projektus, pamina demokratines ir konstitucines vertybes. 

„Naujas formas įgavę oligarchiniai dariniai skaldo ir dalinasi Lietuvą, nutolindami mūsų visų geresnio gyvenimo viltis. Ekonominis atsigavimas privalo pasiekti kiekvienus namus, kiekvieną žmogų, o ne nusėsti oligarchinių grupuočių kišenėse“, – pažymėjo D. Grybauskaitė. 

Šalies vadovė kvietė susivienyti ir bendrai dirbti visus sąžiningus Lietuvos žmones, pilietiškas bendruomenes, nevyriausybines organizacijas, stipriausius valstybės protus, atsakingus verslininkus ir skaidrias politines jėgas.

Prezidentės teigimu, „mus ir toliau lydės sėkmė, jei užtikrintai eisime savarankiškos, skaidrios, pasaulyje gerbiamos, demokratiškos ir kiekvienam Lietuvos žmogui teisingos valstybės keliu.“

Turi opozicinių partijų paramą

Politikai ir politologai neabejojo, kad D. Grybauskaitė norės dar penkerius metus vadovauti šaliai, nors viešojoje erdvėje buvo kalbėta ir apie jos karjeros galimybes Europos Sąjungos (ES) institucijose.

Prezidento pareigas D. Grybauskaitė eina nuo 2009-ųjų. Per praėjusius prezidento rinkimus D. Grybauskaitė laimėjo jau pirmame ture, tačiau dabartinės apklausos rodo, kad naujai kovai dėl prezidento posto prireiks dviejų rinkimų turų.

LRT.lt primena, kad opozicinės partijos – Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai bei Liberalų sąjūdis – pareiškė palaikysiančios D. Grybauskaitę per būsimus rinkimus.

Vyriausioji rinkimų komisija jau įregistravo 5 kandidatus į prezidentus.

Lietuvos socialdemokratų partija kandidatu į prezidentus kelia europarlamentarą Zigmantą Balčytį, Darbo partija kandidatu šiuose rinkimuose kelia Artūrą Paulauską, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatas – Ignalinos meras Bronis Ropė, Lietuvos žaliųjų partijos – Linas Balsys. Liberalcentristai ir visuomeninis judėjimas „Taip“ rems Artūrą Zuoką, kovoje dėl valstybės vadovo posto kaip nepriklausomas kandidatas pasirengęs dalyvauti ir bedarbis Alfredas Aliukevičius.

Neaišku, ar savo kandidatus turės partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija.

Prezidento rinkimų politinės kampanijos dalyvių registracijai liko kiek daugiau nei dvi savaitės.

Prezidento rinkimai vyks gegužės 11 dieną. Jei reikės antrojo turo, jis vyks gegužės 25-ąją. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt