Lietuvoje

2014.02.02 16:13

Keičiasi Lietuvos vizų išdavimo rusams tvarka

BNS 2014.02.02 16:13

Turizmo agentūros Rusijoje nebegalės kreiptis tiesiogiai į Lietuvos ambasadą – vizų klausimus turės spręsti per vizų centrus.

Turizmo agentūros Rusijoje nebegalės kreiptis tiesiogiai į Lietuvos ambasadą – vizų klausimus turės spręsti per vizų centrus.

Nuo vasario 3 dienos komerciniai tarpininkai dokumentus vizai gauti galės pateikti bendra tvarka, t.y. vizų centruose, o ambasadoje – tik iš anksto užsiregistravus per vizų centrą, nurodo ambasada.

Užsienio reikalų ministerijos Konsulinio departamento direktorius Andrius Pulokas BNS sakė, kad taip ruošiamasi nuo 2015 metų numatomam įvesti reikalavimui vizas išduoti nuskaitant biometrinius duomenis.

Tokių duomenų turistinės agentūros rinkti negalės, todėl nebebus akredituojamos prie ambasados.

„Turistinės agentūros akredituodavosi prie ambasados ir turėdavo teisę nešti dokumentus vizai gauti tiesiai į ambasadą. Nuo vasario 3 dienos tuos dokumentus jie neš per vizų centrą“, – teigė A. Pulokas.

„Turime ruoštis, nes mes pereisime prie tam tikros naujos programinės įrangos, kuri reikalauja biometrinių duomenų, o po to, kai jau bus reikalavimas juos nuskaityti, mes turėsime visas galimybes – ne viskas įvyks vieną dieną, būsime pasiruošę“, – aiškino jis.

Anot A.Puloko, numatoma, kad reikalavimas rusams išduodant Šengeno vizas nuskaityti biometrinius duomenis turėtų įsigalioti nuo 2015 metų sausio.

„Tai bus horizontalus sprendimas visoms Šengeno erdvės šalims“, – aiškino jis.

2013 metais Rusijoje palaipsniui pradėjo veikti 17 vizų centrų. Dėl jų steigimo buvo pasirašytas susitarimas su kompanija „VFS Global“. Prašymų išduoti vizą forminimo paslaugos vizų centruose kainuoja 18 eurų nerenkant biometrinių duomenų ir 20 eurų renkant biometrinius duomenis.

„Per vizų centrus žmonėms yra tikrai patogiau. Juolab, kad mes tikrai niekas nežinome, kiek turistinės agentūros ima vien už tarpininkavimą. Daugeliu atveju tai esą yra turistinis paketas, bet iš esmės apsiriboja tarpininkavimu dėl vizos“, – pabrėžė A. Pulokas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.