Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Gydytis į Lietuvą atskraidintas dar vienas ukrainietis

BNS, G. Vitkauskas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Gydytis į Lietuvą ketvirtadienį buvo atskraidintas dar vienas Euromaidano protestų dalyvis.

Gydytis į Lietuvą ketvirtadienį buvo atskraidintas dar vienas Euromaidano protestų dalyvis.

„Sužeidimas rimtas, bet kiekvienam reikia pasiaukoti. Jei tai mano auka, kad Ukrainos tauta būtų laisva, aš sutinku su tuo. Be to, nieko jau nebepakeisi ir nesugrąžinsi. Reikia gyventi toliau, reikia kovoti iki galo, kad visos aukos nebūtų veltui. Esu dėkingas Lietuvai už suteiktą pagalbą ne tik man, bet ir kitiems sužeistiesiems“ – LRT televizijai sakė Lietuvą pasiekęs sužeistasis.

Netrukus jis buvo išgabentas į Kauno klinikas. Išsamesnių duomenų apie sužeistojo būklę, sužalojimus pareigūnai kol kas neteikia.

Užsienio reikalų ministro atstovė spaudai Rasa Jakilaitienė taip pat patvirtino, kad kitą savaitę gydyti į Lietuvą planuojama atskraidinti dar aštuonis per protestus Ukrainoje sužalotus šios šalies piliečius.

Vienas protestuotojas gydytis į Vilnių atvyko trečiadienį. Rostislavas Melnykas teigė, jog jį sužalojo specialiosios paskirties milicijos „Berkut“ pareigūnai. Jam sulaužyta ranka, nukentėję plaučiai, vyras gydomas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje.

Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui pernai lapkritį atsisakius pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos bei laisvos prekybos sutartį, į gatves išėjo tūkstančiai ukrainiečių. Protestams peraugus į susirėmimus su milicija ir specialiosiomis pajėgomis, keli žmonės žuvo. Tikslus sužeistųjų skaičius nėra žinomas, remiantis įvairiais šaltiniais, jų gali būti pusantro šimto ar kelis kartus daugiau.

Antradienį siekdamas padėti išspręsti jau du mėnesius trunkančią žmonių gyvybių pareikalavusią krizę atsistatydino Ukrainos premjeras Mykola Azarovas. Ukrainos Aukščiausioji Rada taip pat antradienį atšaukė protestus varžantį įstatymą.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.