Lietuvoje

2014.01.29 14:20

Vyriausybė teikia Prezidentei apdovanoti tarnybos metu žuvusį A. Senavičių

LRT.lt2014.01.29 14:20

Trečiadienį posėdyje ministrų kabinetas pritarė Finansų ministerijos siūlymui teikti Prezidentei Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi už didvyriškumą ir pasiaukojimą vykdant Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės viršenybės (EULEX) misiją Kosove po mirties apdovanoti tarnybos metu žuvusį Audrių Senavičių.

Trečiadienį posėdyje ministrų kabinetas pritarė Finansų ministerijos siūlymui teikti Prezidentei Vyčio Kryžiaus ordino Komandoro didžiuoju kryžiumi už didvyriškumą ir pasiaukojimą vykdant Lietuvos ir Europos Sąjungos teisės viršenybės (EULEX) misiją Kosove po mirties apdovanoti tarnybos metu žuvusį Audrių Senavičių, rašoma pranešime spaudai.

Darbą Klaipėdos teritorinėje muitinėje A. Senavičius pradėjo 2000 m. 2006-aisiais A. Senavičius buvo laikinai perkeltas dirbti ekspertu Europos Sąjungos (ES) pasienio paramos misijoje Moldovoje ir Ukrainoje. Kaip puikiai vertinamam pareigūnui, misijos laikas buvo pratęstas iki 2009 m. 2012-aisiais A. Senavičius buvo perkeltas į muitinės pareigūno pareigas EULEX misijoje Kosove.

Kosove A. Senavičius buvo Muitinės mobiliosios komandos narys. Komanda Kosovo pasienio punktuose atliko muitinės kontrolę, transporto priemonių, prekių ir keleivių tikrinimą, kontrabandos gabenimo užkardinimą, dalyvaudavo vykdant tyrimus ir apklausas vietoje atliekant baudžiamąjį persekiojimą, muitinės operacijose prieš kontrabandos gabenimą ir nusikalstamas grupuotes pasienio perėjimo punktuose.

2013 m. rugsėjo 19 d. šiauriniame Kosovo pasienyje su Serbija, netoli Zvečano miesto tarnybos metu, apšaudžius EULEX misijos dalyvius, A. Senavičius žuvo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.