Lietuvoje

2014.01.29 14:08

Švelnesnių orų galima tikėtis tik šeštadienį

LRT RADIJAS, LRT.lt2014.01.29 14:08

Artimiausiomis dienomis išliks itin žvarbūs orai, LRT radijui sako sinoptikė Teresė Kaunienė. Švelnesni orai numatomi tik šeštadienį.

Artimiausiomis dienomis išliks itin žvarbūs orai, LRT radijui sako sinoptikė Teresė Kaunienė. Švelnesni orai numatomi tik šeštadienį.

Pasak T. Kaunienės, trečiadienis Lietuvoje bus žvarbus, nes stiprėja anticiklonas. „Iš pietų gali šiek tiek prasisukti nedideli debesys su silpnu sniegeliu. Taigi diena gana nepastovi ir debesuotumas taip pat nepastovus“, – sako sinoptikė. Jos teigimu, didesnis debesuotumas bus pietinėje ir vakarinėje šalies dalyse, ten gali trupučiuką pasnyguriuoti. O šiaurės rytiniuose rajonuose diena turėtų išlikti saulėta.

„Tačiau visoje Lietuvoje pūs stiprokas pietų, pietryčių vėjas. Jo gūsiai sieks 15–19 m/s greičiausiai daugelyje šalies rajonų. Temperatūra bus apie 8–13 laipsnių šalčio. Kadangi vėjas stiprus, tai pojūtis bus gerokai stipresnis“, – prognozuoja T. Kaunienė.

Ketvirtadienį išliks tokie pat stiprūs vėjai kaip ir trečiadienį, tik bus labiau pietryčių krypties.

„Numatomas 9–14 m/s vėjas, gūsiai sieks 15–19 m/s. Sniego tikimybė bus maža. Naktis šaltesnė negu šioji. Vyraus 17–22 laipsnių šaltis, tik pajūryje bus švelnesnė temperatūra – 14–16 laipsnių šalčio. Dieną taip pat bus šalčiau – 11–16 laipsnių šalčio. Taigi su stipriu vėju bus visai nemalonu“, – teigia sinoptikė.

Penktadienis ir šeštadienis išliks vėjuotas, tik vėjo gūsiai palaipsniui silpnės. Tik sekmadienį prognozuojami silpnesni vėjai.

„Penktadienį ir šeštadienį šiek tiek kris šaltis, kadangi daugės debesų ir didės sniego tikimybė, ypatingai šeštadienį. Todėl atrodo, kad šeštadienio diena bus švelnesnė“, – sako T. Kaunienė.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.