captcha

Jūsų klausimas priimtas

V. Mazuronis pristatys kovos su kiaulių maru planą

Dėl šalyje aptikto afrikinio kiaulių maro Aplinkos ministerija parengė šernų populiacijos reguliavimo planą. Šiandien jį Vyriausybėje pristatys aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.
V. Skaraičio (BFL) nuotr.

Dėl šalyje aptikto afrikinio kiaulių maro Aplinkos ministerija parengė šernų populiacijos reguliavimo planą. Trečiadienį jį Vyriausybėje pristatys aplinkos ministras Valentinas Mazuronis.

Ministerijos išplatintame pranešime rašoma, kad populiacijos reguliavimo planas turėtų būti rengiamas tik po to, kai Vyriausybė priims sprendimą skelbti ypatingąją padėtį, tačiau Aplinkos ministerija jį pradėjo rengti nedelsiant, kai tik buvo patvirtintas pirmas maro atvejis Lietuvoje.

„Plano pagrindą jau turime. Trečiadienį jį pristatysiu Vyriausybėje ir nedelsiant bus galima nuspręsti jį vykdyti, jei tik ypatinga padėtis būtų paskelbta. Suprantame, kad kiekviena diena svarbi, tad iš anksto tam ruošiamės“, – sako V. Mazuronis.

Parengtame plane numatoma, kokių priemonių bus imtasi šernų populiacijai mažinti, kiek jų reikės sumedžioti, kaip vyktų apskaita ir panašiai. Dalis priemonių būtų vykdoma kartu su Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba. Tikslios plano detalės dar gali keistis po diskusijų vyriausybėje.

Aplinkos ministerija jau ėmėsi ir kitų žingsnių kiaulių maro plitimui reguliuoti – uždrausta šerti medžiojamuosius gyvūnus 10 km zonoje nuo Lietuvos – Baltarusijos sienos. Šėryklos vilioja gyvūnus, todėl didėja tikimybė, kad daugiau užsikrėtusių gyvūnų gali atklysti iš kaimyninės šalies teritorijos.

Taip pat vidaus reikalų ministras ir Vyriausybės ekstremalių situacijų komisijos (VESK) pirmininkas Dailis Alfonsas Barakauskas Vyriausybei teiks siūlymą skelbti valstybės lygio ekstremalią situaciją Alytaus, Lazdijų, Varėnos, Šalčininkų, Trakų rajonų ir Druskininkų savivaldybėse ir pristatys priemonių planą, susijusį su afrikinio kiaulių maro (AKM) prevencija.
 

Šaltinis www.elta.lt

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...