Lietuvoje

2012.08.13 22:03

Lietuva sulaukė sugrįžusių olimpiečių

Pirmadienio vakarą sulaukta į Lietuvą parskridusių Londono olimpinių žaidynių medalininkų. Jie iškilmingai pasitinkami Vilniaus oro uoste ir sostinės Rotušės aikštėje.

Pirmadienio vakarą sulaukta į Lietuvą parskridusių Londono olimpinių žaidynių medalininkų. Jie iškilmingai pasitikti Vilniaus oro uoste ir sostinės Rotušės aikštėje.

Keturių medalininkų miesto širdyje laukia ne tik gerbėjų minia, bet ir pati šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė. Olimpiečių lėktuvas nusileido 21.20 val.

Pirmas su bronzos medaliu ant Lietuvos žemės išlipo imtynininkas Aleksandras Kazakevičius, po jo – boksininkas Evaldas Pertrauskas, pasipuošęs bronzos medaliu, už jo pasirodė Londono žaidynių čempionė penkiakovininkė Laura Asadauskaitė ir sidabrinis baidarininkas Jevgenijus Šuklinas.

L. Asadauskaitės oro uoste laukė vyras Andrejus Zadneprovskis su dviejų metukų dukrele. Ši iškart įsitaisė ant olimpine čempione tapusios mamos rankų. Sportininkė yra sakiusi, kad iškovotą medalį skiria dukrytei.

„Viskas labai faina“, – sakė į tėvynę sugrįžusi ir į artimųjų – vyro Andrejaus ir dukters Adrianos glėbį patekusi L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė. – Medalis čia jai buvo skirtas. Labiausiai pasiilgau vaiko, labai norėjau ją pamatyti. Tikrai žinau, kad po ketverių metų penkiakovė bus olimpiadoje“.

„Kokios nuotaikos? Panašios, kaip Lauros. Labai džiaugiuosi“, – prisipažino J. Šuklinas.

„Negaliu neparodyti Lietuvai medalio, kurį iškovojau“, – apie lažybas su kraštiečiais kalbėjo 20-metis boksininkas E. Petrauskas, į gimtinę parvežęs apdovanojimą po 44-erių metų pertraukos. – Atstovausiu Lietuvai Rio de Ženaire“.

Praktiškai viena akimi bronzos medalį iškovojęs imtynininkas A. Kazakevičius Vilniaus oro uoste sakė, kad trauma pamažu gyja.

„Dabar viskas gerai. Akies tinimas jau praėjo“, – kalbėjo sportininkas.

Medalininkai ir jų treneriai iš oro uosto į Rotušės aikštę buvo vežami prabangiais automobiliais, kiti olimpiečiai – specialiu autobusu.

Renginio metu Rotušėje buvo pagerbti olimpine čempione tapusi penkiakovininkė L. Asadauskaitė, sidabrą laimėjęs kanojininkas J. Šuklinas, bronziniai olimpiados prizininkai imtynininkas A. Kazakevičius bei boksininkas E. Petrauskas.

www.DELFI.lt