Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.27 11:55

Daugiabučius užplūs tikrintojai

DELFI.lt 2014.01.27 11:55

Aplinkos ministerijos, Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) ir Valstybinė darbo inspekcijos (VDI) specialistai tikrins renovuojamus daugiabučius.

Aplinkos ministerijos, Valstybės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI) ir Valstybinė darbo inspekcijos (VDI) specialistai tikrins renovuojamus daugiabučius.

Ministerija žada, kad „bus patikrintas kiekvienas renovuojamas namas bei imtasi visų priemonių, kad būtų užtikrinta tinkama darbuotojų sauga ir sveikata.“

„Statybų sektorius pasižymi dideliu darbų saugos pažeidimų ir nelaimingų atsitikimų darbe skaičiumi. Pati renovacijos programa jau yra didelis iššūkis, bet neketiname sustoti – darbų kokybė ir darbuotojų saugumas privalo likti pirmoje vietoje“, – sako aplinkos viceministrė Daiva Matonienė.

„Pirmenybę tikrai teiksime prevencijai, bet pradėjus tikrinimus nuolaidos nebus taikomos. Renovacijos mastai išties ketina būti dideli, bet esame pasiruošę patikrinti visus iki vieno objektus. Šioje programoje darbuotojų saugumas yra ne tik sėkmingo įmonių verslo garantija, bet ir valstybės siekis“, – sako vyriausiasis valstybinis darbo inspektorius Vilius Mačiulaitis.

Kaip rašoma pranešime, VTPSI ir VDI ketina artimiausiu metu pradėti rengti seminarus visiems renovacijos darbų konkursus laimėjusiems rangovams. Aplinkos ministerija pasirūpins, kad visi renovacijos rangovai sudalyvautų mokymuose ir dar iki prasidedant masiniams renovacijos darbams užtikrintų, kad jų darbo organizavimo metodai atitinka visus reikalavimus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi