Lietuvoje

2014.01.27 11:25

L. Linkevičius: Ukrainos valdžia per ilgai delsė derėtis

BNS2014.01.27 11:25

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pareiškė, kad Ukrainos valdžios delsimas derėtis su opozicija prisidėjo prie situacijos paaštrėjimo protestų apimtoje šalyje.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pirmadienį pareiškė, kad Ukrainos valdžios delsimas derėtis su opozicija prisidėjo prie situacijos paaštrėjimo protestų apimtoje šalyje.

Ministro teigimu, Lietuva nuolat palaiko dialogą tiek su Ukrainos valdžia, tiek su opozicija, kuri kol kas nepriėmė prezidento Viktoro Janukovyčiaus pasiūlymo dėl postų dalybų Vyriausybėje.

Kalbėdamas per spaudos konferenciją po susitikimo su Kazachstano užsienio reikalų ministru, L. Linkevičius perspėjo, kad žlugus deryboms Ukraina gali atsidurti chaose.

„Mes kalbamės ir su valdžios atstovais, ir su opozicija. Manome, kad kraujo praliejimas, smurto akcijos turi liautis, nes kitaip šalis gali atsidurti chaose“, – sakė ministras.

„Norėtume, kad vyktų derybos, kurioms šansas, mūsų požiūriu, dar neišnaudotas. Reikia apgailestauti, Vyriausybė, valdžia per ilgai laukė, kad pradėtų nuoširdų derybų procesą, tai irgi prisidėjo prie situacijos paaštrėjimo“, – teigė L. Linkevičius.

Kazachstano užsienio reikalų ministras Jerlanas Idrisovas savo ruožtu apgailestavo, kad Ukrainoje susiklostė tokia situacija. Anot jo, Ukraina – galinga Europos valstybė su dideliu žmogiškuoju, ekonominiu ir kitu potencialu, todėl nestabilumas joje nuvilia.

J. Idrisovas teigė, kad bet koks jėgos naudojimas yra nepriimtinas.

„Bet kokiu atveju renkasi Ukraina. Mes nedaliname Ukrainos į kokias nors stovyklas, ir Ukrainos valdžią, ir Ukrainos tautą laikome neatsiejamais. Tikimės, kad išmintis nugalės ir bus priimti optimalūs sprendimai, naudingi Ukrainai“, – sakė Kazachstano ministras.

Kazachstanas kartu su Rusija ir Baltarusija priklauso Muitų sąjungai.

Ukrainos prezidentas savaitgalį pasiūlė opozicijos politikams užimti aukštus postus Vyriausybėje, tačiau prezidento atsistatydinimo reikalaujanti opozicija nusprendė tęsti protestus, kurie daug kur peraugo į smurtinius susirėmimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.