Lietuvoje

2014.01.26 12:02

URM perka pirmininkavimo ES poveikio vertinimo paslaugas

BNS 2014.01.26 12:02

Užsienio reikalų ministerija (URM) perka Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai poveikio vertinimo paslaugas.

Užsienio reikalų ministerija (URM) perka Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos (ES) Tarybai poveikio vertinimo paslaugas.

„Vertinimo tikslas – įvertinti Lietuvos pirmininkavimo poveikį Lietuvos atstovavimui ES, valstybės tarnybos struktūrai, visuomenės supratimui apie pirmininkavimą ir ekonomikai“, – nurodoma ministerijos skelbime apie viešąjį pirkimą.

Anot URM, Lietuvos pirmininkavimo ES poveikis tiriamas tam, kad būtų įvertinta, apibendrinta ir deramai pritaikyta jo metu įgyta patirtis.

„Svarbu identifikuoti  gerąsias praktikas, „išmoktas pamokas“ ateičiai ir ištirti, kuriose srityse pirmininkavimo nauda buvo didžiausia. Numatoma, kad vertinimas bus atliekamas keturiomis kryptimis: bus įvertintas pirmininkavimas ES Tarybai ir darbo grupėms, institucijų bendradarbiavimas, visuomenės informavimas apie pirmininkavimą ir įtraukimas bei pirmininkavimo poveikis Lietuvos ekonomikai“, – teigiama URM atsakyme BNS.

Numatoma šias paslaugas pirkti už 124 tūkst. litų be PVM iš Europos socialinio fondo lėšų.

„Poveikio vertinimo paslaugos yra įsigyjamos įgyvendinant Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Lietuvos įsitinklinimo ES skatinimas“. Rengiantis būsimam pirmininkavimui 2011 m. pagal šį projektą buvo atliktos galimybių studijos dėl Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. biudžeto, komunikacijos strategijos bei renginių Lietuvoje organizavimo sprendimų“, – nurodo ministerija.

Pasak URM, siekiama, kad viešąjį pirkimą laimėję ekspertai pateiktų nepriklausomą ir objektyvią pirmininkavimo poveikio visai valstybės tarnybai ir Lietuvos ūkiui analizę pasitelkę akademinius tyrimo metodus kaip interviu, apklausas, jų analizę.

Gauti rezultatai bus įtraukti į URM drauge su kitomis valstybės institucijomis rengiamą Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai ataskaitą.

Lietuva ES pirmininkavo antrąjį 2013 metų pusmetį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.