Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.26 14:34

Prokurorai iš R.Palaičio siekia priteisti 200 tūkst. litų

BNS 2014.01.26 14:34

Už neteisėtą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybei naudai priteisti per 200 tūkst. litų.

Už neteisėtą Valstybės tarnybos departamento direktoriaus Osvaldo Šarmavičiaus atleidimą iš buvusio vidaus reikalų ministro Raimundo Palaičio siekiama valstybei naudai priteisti per 200 tūkst. litų.

Su tokiu ieškiniu į Klaipėdos apygardos teismą kreipėsi Generalinė prokuratūra, gindama viešąjį interesą.

R. Palaitis BNS sakė nieko nežinąs apie jam pateiktą ieškinį.

„Čia man naujieną pasakėte. Negaliu nieko komentuoti, turėčiau susipažinti“, – teigė eksministras.

Kaip BNS informavo Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Vilma Mažonė, pernai gegužę į Generalinę prokuratūrą kreipėsi Valstybės kontrolė. Ji prašė ginti viešąjį interesą ir išieškoti Vidaus reikalų ministerijai (VRM) padarytą žalą.

Medžiagos duomenimis, 2009 metų spalį ir 2010 metų kovą Valstybės tarnybos departamento direktoriui O. Šarmavičiui tuometinio vidaus reikalų ministro įsakymais buvo skirtos trys tarnybinės nuobaudos, kurios Vilniaus apygardos administracinio teismo ir Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo sprendimais ir nutartimis buvo pakeistos ar panaikintos.

Kadangi pati VRM atsisakė imtis priemonių dėl padarytos žalos išieškojimo, ginti viešąjį interesą privalo prokuroras, teigiama BNS atsiųstame atsakyme.

Generalinė prokuratūra praėjusių metų gruodžio 27 dieną kreipėsi į Klaipėdos apygardos teismą su ieškiniu dėl žalos atlyginimo prašydama priteisti iš R. Palaičio Vidaus reikalų ministerijai 213 tūkst. 401,02 lito tiesioginiams nuostoliams atlyginti.

„Darbo kodekso 255 straipsnio 1 dalyje nustatyta, kad darbuotojas privalo atlyginti visą žalą, jei ji padaryta tyčia. Iš aplinkybių, kuriomis O. Šarmavičiui buvo skirtos tarnybines nuobaudos, matyti, kad R.Palaičio veiksmai buvo tyčiniai, sąmoningai siekiant O. Šarmavičiaus atleidimo“, – teigia prokuratūra.

Nuo 2002 metų Valstybės tarnybos departamentui vadovavusį O. Šarmavičių tuometinis vidaus reikalų ministras R. Palaitis atleido 2010 metų kovo mėnesį, bet 2011 metais teismas nurodė jį grąžinti į pareigas. Pirmąją darbo dieną 2011 metų rugsėjį O. Šarmavičius pateikė atsistatydinimo pareiškimą.

Už priverstines pravaikštas jam priteista 130 tūkst. litų.

Po Seimo rinkimų pasikeitus politinei daugumai ir Vyriausybei, praėjusių metų sausį O. Šarmavičius vėl paskirtas departamento direktoriumi.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Darželis, asociatyvi nuotr.
Klaipėdos ritmas 6
2023.05.30 12:27
Klaipėdos ritmas

Išskirtinis atvejis Klaipėdoje: girta darbe įkliuvo lopšelio-darželio direktorė

atnaujinta 16.47
6