Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.27 00:24

Vilniuje išreikštas palaikymas Ukrainai

BNS, ELTA 2014.01.27 00:24

Vilniuje šeštadienį įvyko piliečių akcija Ukrainos žmonėms palaikyti „Ištiesk ranką Ukrainai“.

Vilniuje šeštadienį įvyko piliečių akcija Ukrainos žmonėms palaikyti „Ištiesk ranką Ukrainai“.

Prieš vidurdienį prasidėjusioje akcijoje buvo suformuota žmonių grandinė. Akcijoje daugiausia dalyvavo jaunimas, kai kurie jų nešini Lietuvos, Ukrainos vėliavomis, taip pat keletas jų turėjo plakatus su užrašu „No more blood“ (liet. – Daugiau jokio kraujo).

„Akcija yra skirta paremti demokratinius procesus Ukrainoje ir pasisakyti prieš Ukrainos valdžios smurtavimą prieš žmones“, – prieš akciją BNS sakė „Kurk Lietuvai“ vadovė Rūta Mačiulytė.

Ukrainos prezidentui Viktorui Janukovyčiui pernai lapkritį atsisakius pasirašyti Ukrainos ir ES asociacijos sutartį, į gatves išėjo tūkstančiai ukrainiečių. Pastarosiomis dienomis jų protestas Kijeve peraugo į susirėmimus su vietos milicija.

Tikslą pasiekė

Jaunimo programos „Kurk Lietuvai“ organizuotos pilietinės akcijos „Ištiesk ranką Ukrainai“ tikslas buvo sukviesti bent 715 žmonių, taip simboliškai atkartojant atstumą tarp Vilniaus ir Kijevo. Šis tikslas buvo pasiektas – susikibusių rankomis vilniečių ir į sostinę atvykusių svečių grandinė nusidriekė nuo Ukrainos ambasados Teatro gatvėje iki pat Gedimino prospekto.

Susirinkę žmonės kartojo palaikymo ukrainiečiams šūkius „Šlovė Ukrainai, šlovė didvyriams“, kai kurie buvo atsinešę plakatus su užrašais „Lietuva su Ukraina“, daug kur plaikstėsi mėlynai geltonos Ukrainos vėliavos bei lietuviškos Trispalvės.

Vilniečiai teigė, jog ši akcija yra svarbi, nes lietuviai prieš daugiau nei 20 metų patyrė tą patį.

„Man svarbu Ukrainos laisvė ir siekis tapti Europos Sąjungos (ES) šalimi. Jaučiu, jog daug padorių ukrainiečių kažkada palaikė Lietuvos siekius, kai mes siekėme (laisvės – ELTA). Tada pas mus plaikstėsi jų vėliavos. Dabar jaučiuosi kaip Baltijos kelyje“, – sakė į akciją atėjusi Ramutė.

Palaikymas Ukrainai suvienija ir šalies politinius priešininkus – akcijoje dalyvavo ir Liberalų sąjūdžio nariai, ir iš savo partijos suvažiavimo atskubėję konservatoriai, buvo ir Darbo partijos atstovų.

Susirinkusiuosius sveikino buvęs Seimo Pirmininkas Vydas Gedvilas, konservatoriai Mantas Adomėnas ir Emanuelis Zingeris, liberalas Gintaras Steponavičius.

Pasak vieno iš akcijos organizatorių Simo Simanausko, iš vidaus plėšomai Ukrainai kaip niekada reikia vienybės ir užsienio šalių palaikymo.

„Šimtai taikių protestuotojų yra sužeisti, kiti be žinios dingsta iš namų, yra kankinami ir nušaunami. Antrą mėnesį vykstantys protestai yra kulminacija jau daugelį metų brandinto žmonių noro gyventi demokratijoje ir nevaržomai išreikšti savo nuomonę“, – tvirtina S. Simanauskas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi