Lietuvoje

2015.02.14 17:10

VRK įregistravo A. Zuoką ir Z. Balčytį politinės kampanijos dalyviais

ELTA2015.02.14 17:10

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką ir Europos Parlamento narį Zigmantą Balčytį politinės kampanijos dalyviais rinkimuose į šalies Prezidentus.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) įregistravo Vilniaus miesto merą Artūrą Zuoką ir Europos Parlamento narį Zigmantą Balčytį politinės kampanijos dalyviais rinkimuose į šalies Prezidentus.

„Penktadienį nepriklausomas kandidatas į Prezidentus Artūras Zuokas VRK buvo įregistruotas savarankišku politinės kampanijos dalyviu“, – teigė jo rinkimų štabo vadovas Miroslavas Monkevičius.

Z. Balčyčio kandidatūrą iškėlė Socialdemokratų partija.

VRK anksčiau yra užregistravusi ketinančius siekti Prezidento posto parlamentarą Artūrą Paulauską ir bedarbį Alfredą Aliukevičių.

VRK duomenimis, jau registruota 15 politinės kampanijos dalyvių: 4 – Respublikos Prezidento rinkimuose ir 11 – rinkimuose į Europos Parlamentą (EP).

Išsikelti kandidatu į Respublikos Prezidentus gali tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais užsiregistravę asmenys. Dokumentus dėl politinės kampanijos dalyvių registravimo VRK priima iki šių metų vasario 20 d.

Prašymus registruotis savarankiškais rinkimų į EP politinės kampanijos dalyviais VRK priima iki šių metų kovo 1 d.

Tik savarankiškais politinės kampanijos dalyviais registruoti asmenys gali priimti aukas, įgyti turtinių prievolių dėl išlaidų politinei kampanijai. Prasidėjus politinei kampanijai visos išlaidos, skirtos jai finansuoti, gali būti apmokamos tik iš politinės kampanijos sąskaitoje esančių lėšų.

Pasibaigus politinės kampanijos dalyvių registracijai, tik asmenys, užsiregistravę jos dalyviais, galės teikti paraiškų dokumentus ir dalyvauti rinkimuose. Neužsiregistravus savarankišku politinės kampanijos dalyviu asmuo negalės keltis kandidatu į prezidentus, politinė partija ar visuomeninis rinkėjų komitetas negalės kelti kandidatų sąrašo.

Respublikos Prezidento rinkimai vyks šių metų gegužės 11 d., rinkimai į Europos Parlamentą – šių metų gegužės 25 d.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.