Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.24 20:04

Nukentėję Kijeve bus atvežti gydyti į Lietuvą

ELTA, BNS 2014.01.24 20:04

Pirmadienį dešimt Kijeve per susidūrimus nukentėjusių žmonių bus atvežti gydymui ir reabilitacijai Lietuvoje.

Pirmadienį dešimt Kijeve per susidūrimus nukentėjusių žmonių bus atvežti gydymui ir reabilitacijai Lietuvoje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasmerkė jėgos naudojimą prieš demonstrantus Ukrainos sostinėje Kijeve. Penktadienį šalies vadovė susitiko su Ukrainos ambasadoriumi Lietuvoje Valerijumi Žovtenka, su kuriuo aptarė situaciją Kijevo Nepriklausomybės aikštėje (Maidane).

„Prezidentė labai griežtai pasmerkė brutalios jėgos naudojimą šalyje, ypač prieš Euromaidano dalyvius, kurie žuvo ir buvo sužeisti, bei paragino Ukrainos opoziciją ir vadovybę sėsti prie derybų stalo ir spręsti susidariusią situaciją, kad krizė toliau nebūtų eskaluojama ir tarptautinei bendruomenei nereikėtų įsikišti“, – po susitikimo sakė prezidentės vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Jovita Neliupšienė.

Pasak jos, D. Grybauskaitės ir V. Žovtenkos susitikimo metu nebuvo kalbėta apie galimas sankcijas Ukrainai, jei padėtis šalyje nesikeis. J. Neliupšienė pabrėžė, kad pirmadienį dešimt Kijeve per susidūrimus nukentėjusių žmonių bus atvežti gydymui ir reabilitacijai Lietuvoje.

V. Žovtenka, savo ruožtu, teigė, kad Ukrainoje jau prasidėjo dialogas tarp valdžios ir opozicijos.

„Tikiuosi, jog bus rastas konstruktyvus sprendimas ir išeitis iš šios vidaus politikos situacijos“, – vylėsi ambasadorius. Anot jo, Ukrainoje kol kas nėra tokios padėties, kuri reikalautų tarptautinių sankcijų. „Tikiuosi, kad jokios sankcijos nebus pritaikytos“, – sakė V. Žovtenka.

Ambasadorius teigė tikintis, jog Lietuva susidariusią padėtį įvertins tinkamai. „Iš Lietuvos pusės tikiuosi kantrybės, supratimo ir palaikymo“, – kalbėjo jis.

ELTA jau skelbė, jog Ukrainos opozicijos lyderiai ketvirtadienio vakarą neslėpė nusivylimo keturias valandas trukusių krizinių pokalbių su prezidentu Viktoru Janukovyčiumi rezultatais. Demonstrantų paleidimas, anot jų, yra vienintelis gautas pažadas, praneša agentūra AFP. „Vienintelis dalykas, dėl ko mes susitarėme susitikime su V. Janukovyčiumi, yra pažadas paleisti visus demonstrantus“, – Nepriklausomybės aikštėje Kijeve susirinkusiems vyriausybės priešininkams sakė Vitalijus Klyčko.

Prezidentas esą nesutinka nei pats atsistatydinti, nei atstatydinti vyriausybės.

Berlynas ir Paryžius iškvietė Ukrainos ambasadorius dėl smurto prieš protestuotojus Kijeve

Vokietija, Prancūzija ir dar kelios Europos šalys savo sostinėse iškvietė Ukrainos ambasadorius, kad išreikštų protestą Ukrainos valdžiai dėl veiksmų, kurie nusinešė penkių už integraciją į Europą raginusių aktyvistų gyvybes.

„Norime parodyti, kad esame rimtai nusiteikę kritikuoti, – sakė žurnalistams Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Martinas Schaeferis. – Mes tikimės, kad ambasadorius nedelsdamas perduos mūsų požiūrį Ukrainos vyriausybei“.

Jis pridūrė, kad Vokietija nori pabrėžtinai išsakyti savo nepritarimą drakoniškiems praėjusią savaitę Ukrainoje priimtiems įstatymams prieš protestus.

Panašiai pasielgė ir Prancūzijos vyriausybė. Užsienio reikalų ministras Laurent`as Fabiusas Ukrainos ambasadoriui pasakė, kad iškviesdamas jį nori pasmerkti vyriausybės reagavimą į protestus Kijeve, kur saugumo pajėgoms buvo nurodyta šaudyti į demonstrantus.

Ukrainos ambasadorius penktadienį savo sostinėse dar iškvietė Lietuva, Norvegija, Švedija Estija; Lenkija ir Latvija tai padarė trečiadienį.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi