Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.24 09:55

Parlamentarai reaguoja į skandalą dėl VSD pažymos nutekinimo

BNS 2014.01.24 09:55

Grupė Seimo narių siūlo, kad viešai prieinama informacija arba informacija apie vykdomas visuomenės dezinformavimo priemones negalėtų būti įslaptinama.

Grupė Seimo narių siūlo, kad viešai prieinama informacija arba informacija apie vykdomas visuomenės dezinformavimo priemones negalėtų būti įslaptinama.

Grupė parlamentarų parengė tai numatantį Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymo papildymą.

Konservatoriai Arvydas Anušauskas, Irena Degutienė, Audronius Ažubalis ir Agnė Bilotaitė, „tvarkietis“ Andrius Mazuronis, liberalas Algis Kašėta bei socialdemokratas Gediminas Kirkilas siūlo uždrausti „įslaptinti bendrojo pobūdžio informaciją apie žvalgybos metodais atskleistas trečiųjų šalių vykdomas visuomenės dezinformavimo priemones ar kitokias veikas, galinčias sukelti riziką ar grėsmes Lietuvos valstybės ir visuomenės saugumo interesams ar konstitucinės santvarkos stabilumui“.

Be to, įstatymu norima įpareigoti institucijas apie tokias veikas perspėti visuomenę.

Pagal projektą, taip pat siūloma uždrausti „nepagrįstai suteikti aukštesnę slaptumo žymą informacijai, kurios turinys atitinka žemesnės slaptumo žymos kriterijus“.

„Šiuo pasiūlymu siekiama išvengti pasitaikančių nepagrįsto dalies informacijos įslaptinimo atvejų“, – teigia projekto autoriai.

Jų teigimu, dabartiniai teisės aktai nenustato, ar aukščiausieji valstybės pareigūnai, gavę žvalgybos metodais pagrįstą informaciją apie trečiųjų šalių prieš Lietuvos valstybės ir visuomenės saugumą bei konstitucinės santvarkos stabilumą nukreiptas veikas, prevencijos tikslu gali ir privalo perspėti visuomenę.

BNS spalio 31 dieną pranešė apie Valstybės saugumo departamento (VSD) perspėjimą valstybės vadovams ir dviem Seimo komitetams, jog Rusija rengia naujas aktyvias informacines atakas ir artimiausiu metu gali būti platinama dezinformacija apie prezidentę Dalią Grybauskaitę. Teisėsauga pradėjo tyrimą dėl neteisėto valstybės paslapties atskleidimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi