Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.23 17:02

A. Romanovskį ir V. Matuzą teis dėl neteisėtos įtakos įstatymų leidybai

BNS 2014.01.23 17:02

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl lobisto Andriaus Romanovskio bei buvusio Seimo nario Vito Matuzo.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) valdyba ir Panevėžio apygardos prokuratūros prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą dėl lobisto Andriaus Romanovskio bei buvusio Seimo nario Vito Matuzo.

Tai ketvirtadienį BNS patvirtino STT ir prokuratūros atstovai.

„Atliekant šį ikiteisminį tyrimą įtarimai organizavus sukčiavimą, įgijus didelės vertės svetimą turtą, pareikšti vienam ankstesnės kadencijos Seimo nariui, kuris taip pat įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi ir kyšininkavimu. Kitas asmuo, kuris verčiasi lobizmo veikla, įtariamas piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi, siekiant asmeninės ir turtinės naudos“, – teigiama prokuratūros pranešime.

Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Mindaugas Rimkus BNS sakė, kad dabar proceso dalyviai bus supažindinami su bylos medžiaga. Jie dar turės teisę pateikti prašymus dėl tyrimo. Juos išsprendus, byla bus perduota teismui.

Byla teismui bus perduodama dėl vieno nusikalstamo epizodo – neteisėtos įtakos įstatymų leidybai. Bylos duomenimis, per vieno labdaros bei paramos fondo veiklą galėjo būti daroma įtaka įstatymų leidybos procesui.

Pernai lapkričio 6 dieną prokuroras buvo priėmęs sprendimą nutraukti šį ikiteisminį tyrimą, bet to paties mėnesio pabaigoje kitas prokuroras nusprendė jį atnaujinti.

„STT tarnybai prireikė beveik dvejų metų, kad visi paviešinti man įtarimai dėl kyšio davimo būtų panaikinti. Todėl vienintelis pabaigto tyrimo rezultatas – lobistas prilyginamas valstybės tarnautojui, o visi jo veiksmai įvardinti kaip piktnaudžiavimas tarnyba, padarę „didelį neturtinę žalą Lietuvos valstybei“. Visa tai – naujausių laikų absurdas, kurį teks paneigti teisme ir gal taip apginti savo ir lobizmo reputaciją“, – ketvirtadienį išplatintame pareiškime teigia A. Romanovskis.

A.Romanovskį STT pareigūnai buvo sulaikę 2012 metų birželio 19-ąją, po to teismo sprendimu jis buvo suimtas. Iš pradžių jis įtartas papirkimu, vėliau įtarimai sušvelninti į piktnaudžiavimą.

Prokuratūros teigimu, kilo abejonių dėl tam tikrų įstatymų priėmimo proceso skaidrumo, įtarta, kad ankstesnės kadencijos Seimo narys V. Matuzas netiesiogiai per kelis kartus galėjo priimti didesnę nei 250 minimalaus gyvenimo lygio (MGL) dydžio sumą iš įstatymo projektų priėmimu suinteresuotų asmenų.

Anot prokuratūros pranešimo, galimos nusikalstamos veikos dėl neteisėtos įtakos įstatymų leidybai atskleistos atliekant ikiteisminį tyrimą dėl galbūt neskaidriai bendrovėje „Panevėžio energija“ vykdytų viešųjų pirkimų, susijusių su šilumos energijos gamyba. Šis tyrimas šiuo metu dar yra tęsiamas.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi