Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.23 11:45

Seimas svarstys su R. Paksu susijusias Konstitucijos pataisas

ELTA 2014.01.23 11:45

Ketvirtadienį Seimas ketina priimti Konstitucijos pataisas ir jas lydinčius dokumentus, atversiančius galimybę Rolandui Paksui siekti Prezidento posto.

Ketvirtadienį Seimas ketina priimti Konstitucijos pataisas ir jas lydinčius dokumentus, atversiančius galimybę Rolandui Paksui siekti Prezidento posto.

Trečiadienį Seimo Darbo partijos frakcijos seniūnas Vytautas Gapšys sakė esąs įsitikinęs, kad visi valdančiosios koalicijos partneriai jas palaiko.

Pernai gruodžio 23 d. parlamentarai po svarstymo pritarė Konstitucijos 74 straipsnio įgyvendinimo Konstitucinio įstatymo projektui, nustatančiam apribojimus asmenims, kuriuos Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų arba panaikino Seimo nario mandatą už šiurkštų Lietuvos Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą.

Numatoma, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų arba panaikino Seimo nario mandatą už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą, negali būti renkamas Respublikos Prezidentu ir Seimo nariu aštuonerius metus nuo Seimo sprendimo dėl asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo įsigaliojimo dienos.

Taip pat numatoma, kad asmuo, kurį Seimas apkaltos proceso tvarka pašalino iš užimamų pareigų arba panaikino Seimo nario mandatą už šiurkštų Konstitucijos pažeidimą ar priesaikos sulaužymą, negali būti skiriamas Ministru Pirmininku ar ministru aštuonerius metus, o valstybės kontrolieriumi – penkerius metus nuo Seimo sprendimo dėl asmens pašalinimo iš užimamų pareigų ar Seimo nario mandato panaikinimo įsigaliojimo dienos.                  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi