Lietuvoje

2014.01.22 16:47

Socialdemokratai svarstys kaltinimus Druskininkų merui, žada A. Butkevičius

BNS2014.01.22 16:47

Valdančiųjų socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog partijos valdyba svarstys galimus Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus Druskininkuose.

Valdančiųjų socialdemokratų vadovas premjeras Algirdas Butkevičius teigia, jog partijos valdyba svarstys galimus Visuomenės informavimo įstatymo pažeidimus Druskininkuose.

Druskininkuose leidžiami du nepriklausomi savaitraščiai „Druskonis“ ir Druskininkų naujienos“. Jų atstovai bei Žurnalistų sąjunga ne kartą skundėsi, kad pradėjusi leisti ir nemokamai dalinti savo savaitraštį „Mano Druskininkai“ kurorto savivaldybė sunkina nepriklausomos žiniasklaidos darbą ir siekia monopolizuoti rinką.

Šis leidinys buvo apskųstas Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybai, kuri skundą tenkino pripažindama Visuomenes informavimo įstatymo nuostatų pažeidimą.

„Artimiausiu metu mes tą sprendimą svarstysime ir net partijos valdybos lygyje ir mes tikrai neatsisakome, jei yra nustatyti kažkokie galimi pažeidimai, mes juos svarstome politiniame lygyje“, – žurnalistams trečiadienį sakė A. Butkevičius.

Druskininkų savivaldybei vadovauja socialdemokratas meras Ričardas Malinauskas. Pastarasis jau kone metus sulaukia priekaištų dėl susidorojimo su kritikais – žiniasklaida ir priešingų politinių pažiūrų politikais.

Merą dėl nedemokratinių valdymo metodų kritikuojantys Druskininkų žurnalistai ir visuomenės veikėjai trečiadienį spaudos konferencijoje teigė susiduriantys su šmeižtu, persekiojimu, anoniminiais skundais ir teigė norintys atkreipti šalies valdžios dėmesį į tokią situaciją.

Savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktoriaus Romo Sadausko-Kvietkevičiaus nuomone, kurorte „kuriamas totalitarizmas“.

R. Malinausko į teismą už šmeižtą ir įžeidimą paduotas redaktorius sakė, jog šiuo metu byloje vyksta taikymosi procesas.

Druskininkų valdžios persekiojimu skundėsi ją vietos žiniasklaidoje straipsniais kritikuojantis ekonomistas Vilius Semeška, priklausantis konservatorių partijai.

Jis teigė, kad savivaldybės tarnautojai ėmė domėtis jo asmeniniu gyvenimu, pajamomis ir rašyti prieš jį nukreiptus straipsnius kone kiekviename mokesčių mokėtojų lėšomis savivaldybės leidžiamo savaitraščio „Mano Druskininkai“ numeryje.

V. Semeška taip pat teigė buvęs apklaustas specialiųjų tarnybų ir kėlė klausimą, ar jos nenaudojamos susidorojimui.

„Psichologinis, ekononominis, politinis ir teisinis persekiojimas“, – taip Druskininkų valdžios veiksmus apibūdino jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt