Lietuvoje

2012.08.13 08:51

Festivalio ašis – kanapės

Alvydas Ziabkus, „Lietuvos rytas“2012.08.13 08:51

Savaitgalį Šventojoje vykusiame jaunimo muzikos festivalyje „Satta Outside“ populiariausi svaigalai buvo narkotinė medžiaga kanapės. Tuo įsitikino į komisariatą būrį narkomanų parsivežę pareigūnai.

Savaitgalį Šventojoje vykusiame jaunimo muzikos festivalyje „Satta Outside“ populiariausi svaigalai buvo narkotinė medžiaga kanapės. Tuo įsitikino į komisariatą būrį narkomanų parsivežę pareigūnai.

Šeštadienį vėlai vakare tūkstantiniame renginyje viešąją tvarką prižiūrėję Palangos ir Klaipėdos policininkai bei Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai juokavo, kad narkotikus vartojusius asmenis galėjo vežti autobusais.

Festivalio metu slampinėjo būriai apdujusių jaunuolių. Policija tikrino tik labiausiai apsvaigusius vaikinus, kurie jau sunkiai orientavosi aplinkoje.

Patikrinus alkoholio matuokliu tapo aišku, kad jie apgirtę ne nuo išgerto alkoholio.

Patikrinti dėl narkotikų į komisariatą buvo nuvežta 12 jaunuolių iš įvairių Lietuvos miestų. Vienuolikos jų narkotikų testo rezultatai buvo teigiami.

Jaunuoliai prisipažino vartoję kanapes. Vieni narkotinių medžiagų buvo atsivežę patys, kiti be vargo įsigijo festivalio vietoje.

Septyniems nuo 25 iki 35 metų asmenims, pas kuriuos buvo rasta narkotinių medžiagų, pradėti ikiteisminiai tyrimai.

Palangos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkė Diana Paliūnaitė sakė, kad kurorte dar nėra tekę vienu metu pradėti tiek daug baudžiamųjų bylų dėl narkotikų.

Likusiems asmenims, vartojusiems narkotines medžiagas, pradėtos administracinės bylos. Už tai jiems gresia iki 500 litų bauda. Tarp vartojusių narkotikų buvo ir vienas nepilnametis.

Kvaišalų puota

Liepos pabaigoje Savidonių kaime (Ukmergės r.) privačioje sodyboje susipažinti su lietuvių tradicinėmis apeigomis surengtas festivalis-seminaras „Raganos ritualas“ virto 4 paras trukusiu narkomanų suėjimu.

Dėl iš sodybos sklindančios pernelyg garsios muzikos aiškintis atvykę policijos pareigūnai pastebėjo, kad su seminaro dalyviais neįmanoma susikalbėti.

Atvykus gausesnėms policijos pajėgoms, kai dauguma seminaro dalyvių jau buvo išsiskirstę, buvo aptikti 8 nuo narkotinių medžiagų apduję asmenys. Tarp sulaikytųjų buvo trys užsieniečiai bei nepilnametė mergaitė iš Mažeikių.

Sodybos troboje aptikta apie 3 kilogramus kanapių ir 700 gramų jau paruoštos naudoti šios augalinės narkotinės medžiagos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.