Lietuvoje

2014.01.22 19:17

Druskininkiečiai dreba iš baimės, o merui kuriamos eilės

Druskininkų merija baudžia arba stengiasi nubausti žurnalistus, politikus, verslininkus bei menininkus už nepatinkančią viešą nuomonę. Taip per spaudos konferenciją Seime trečiadienį kalbėjo Druskininkų konservatorius Vilius Semeška, savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius bei parlamentaras Arvydas Anušauskas.

Druskininkų merija baudžia arba stengiasi nubausti žurnalistus, politikus, verslininkus bei menininkus už nepatinkančią viešą nuomonę. Taip per spaudos konferenciją Seime trečiadienį kalbėjo Druskininkų konservatorius Vilius Semeška, savaitraščio „Druskininkų naujienos“ redaktorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius bei parlamentaras Arvydas Anušauskas.

Praėjusių metų pavasarį V. Semeška teigia sulaukęs patyčių iš Druskininkų savivaldybės po to, kai į vietos laikraščius parašė straipsnių ir viešai išdėstė savo nuomonę. Tuomet savivaldybės darbuotojai esą pradėjo domėtis jo praeitimi.

Jis teigė kreipęsis į prokuratūrą bei Seimo kontrolierių, prašydamas ištirti ir įvertinti šių veiksmų teisėtumą. „Prokuratūra pavedė tyrimą atlikti Alytaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui, kuriame komisaro pavaduotoju dirba savivaldybės administracijos direktorės vyras“, – tęsė V. Semeška. Ikiteisminis tyrimas nebuvo pradėtas.

Nikolajaus Lysenkovo nuotr.

Neapsikentę esama tvarka, Druskininkuose gyvenantys menininkai, verslininkai, politikai pasirašė viešą pareiškimą šalies vadovams, kad „kitaip mąstančių ir viešai reiškiančių savo nuomonę asmenų atžvilgiu Druskininkuose vykdomas psichologinis, politinis, ekonominis ir teisinis persekiojimas“.

Pasak V. Semeškos, anonimiškai buvo skundžiamas ir žinomas verslininkas, SPA Vilnius direktorius Valdas Trinkūnas. „Už viešą kritiką savivaldybės administracijos sprendimu prie pat jo gyvenamojo namo perkeliami vos už 30 metrų stovėję atliekų konteineriai galbūt kaip baudžiamoji ar parodomoji akcija“, – kalbėjo V. Semeška.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Arvydas Anušauskas teigia, jog ir jį Druskininkų meras „atidavęs“ svarstyti Seimo Etikos ir procedūrų komisijai už „subjektyvų statistikos apie Druskininkų savivaldybės neskelbiamus viešuosius pirkimus vertinimą.  

„Meras nori, kad neturėčiau teisės į subjektyvų statistinių duomenų vertinimą“, – pareiškė parlamentaras.

R. Malinausko į teismą už šmeižtą ir įžeidimą paduotas vietos laikraščio „Druskininkų naujienos“ redaktorius Romas Sadauskas-Kvietkevičius tikino, kad į Druskininkus sugrįžo pokario metų mada šlovinti kurorto savivaldybės vadovą eilėmis.

Nikolajaus Lysenkovo nuotr.

Jis čia pat perskaitė eilėraštį „Tokio šeimininko neturėjom reiklaus“ iš neseniai išleistos Jono Jurgio Stepkovičiaus knygos.

„Tokio šeimininko neturėjom reiklaus“

Druskininkų meru mes galim didžiuotis,
Kad tokie gigantai išdygo pas mus -
Vandens parkas, naujas tiltas gražuolis,
O sniego arena vainikuoja visus.

Visos aikštės ir skverai takais sukarpyti,
Kurie padengti įvairiaspalvėm trinkelėm,
O gatvių pakraščių kilimai švyti,
Jų aromatas svarbus mūsų kūno ląstelėms.

Šis kurorto progresas, aplenkęs laiką.
Pasiektas dėka tiktai vieno žmogaus.
Tai Ričardas Malinauskas tokį krūvį atlaikęs,
Nes tokio šeimininko mes neturėjom reiklaus.

Jisai perspektyvoj sugebėjo matyti,
Mūsų mielą kurortą koks jis dabar...
Bet kaip jam pavyko lėšų įsigyti
Iš Europos fondų – čia jau stebuklas tikrai!

Nuoširdžiai šiandien druskininkiečiai dėkoja,
Ir trečią kadenciją jam žada tikrai,
Nors partija jo populiarumo nestokoja,
Bet viską vainikuoja Malinausko darbai.

„Panašaus turinio, tik neeiliuotą Druskininkų švietimo centro laikraštį „Mano Druskininkai“ Žurnalistų etikos inspektorė pripažino pažeidžiančiu Visuomenės informavimo įstatymą, įpareigojo leidybą nutraukti arba skelbti žinias apie švietimą. Mūsų valdžia jį toliau gėdingai leidžia“, – tvirtino R. Sadauskas-Kvietkevičius.

LRT.lt jau yra rašiusi apie savaitraštį „Mano Druskininkai“.

Dėl Druskininkų švietimo centro leidžiamo laikraščio „Druskininkų naujienos“ per metus prarado apie 25 proc. skaitytojų.