Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.21 20:57

Atsiras namai, kuriuose nuteistieji gyvens prieš paleidimą

BNS 2014.01.21 20:57

Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Šiauliuose atsiras vadinamieji pusiaukelės namai, kuriuose likus pusmečiui iki paleidimo iš įkalinimo įstaigos laisvesnėmis sąlygomis galėtų apsigyventi dalis nuteistųjų.

Vilniuje, Kaune, Marijampolėje ir Šiauliuose atsiras vadinamieji pusiaukelės namai, kuriuose likus pusmečiui iki paleidimo iš įkalinimo įstaigos laisvesnėmis sąlygomis galėtų apsigyventi dalis nuteistųjų.

Projektu siekiama paleidžiamus iš kalėjimo asmenis labiau integruoti į visuomenę. Tokiuose namuose apgyvendinami asmenys privalėtų dirbti. Pasak Kalėjimų departamento atstovo Justo Kasparavičiaus, šie asmenys galėtų gyventi visavertį gyvenimą, tačiau naktimis turėtų grįži į šiuos namus.

Iš viso tokiuose namuose iki 2014 metų pabaigos planuojama įrengti gyvenimo vietas 80 asmenų – po 20 kiekvienuose. Patalpų tam paprašyta iš savivaldybių.

Dėl Šiauliuose tokiai įstaigai pasiūlytų patalpų greta pradinės mokyklos A. Mickevičiaus gatvėje vietos žiniasklaidoje pasirodžiusią kritiką, J. Kasparavičius vertina kaip visuomenės nepasiruošimą priimti iš įkalinimo įstaigų išeinančių asmenų.

„Iš piliečių ne tik Šiauliuose, gal ir kituose miestuose mes sutiksime tam tikrų prieštaravimų. Žmonės gal nėra morališkai tam pasiruošę, bet aš sakau, kad būtinai reikia žiūrėti per tą prizmę, kad mes negalime nuo savęs jų atstumti. Jie irgi mūsų visuomenės dalis. Ir kuo palankesnėmis sąlygomis jie prisijungs prie mūsų, tuo labiau pakartotinis nusikalstamumas bus užkardytas“, – BNS sakė J. Kasparavičius.

Jis pažymėjo, kad patalpas projektui Kalėjimų departamentas rinkosi iš pateiktų savivaldybių pasiūlymų.

„Ką mums pasiūlė savivaldybės, tą mes ir turime. Ir tai dar galime padėkoti, kad atsirado tų patalpų“, – teigė J. Kasparavičius.

Anot jo, pusiaukeles namai galėtų pradėti veikti 2014 metų pabaigoje ar 2015 metų pradžioje. Norvegijos finansinio mechanizmo paramos lėšomis iš dalies finansuojamas projektas turi įsibėgėti iki 2016 metų pavasario ir, pagal projekto sąlygas, nuo to laiko turėtų tęstis dar bent penkerius metus.

Patalpų pritaikymui dar tik rengiamasi skelbti viešuosius pirkimus. Kol kas neplanuojama, kad į laisvę išeiti besiruošiantys nuteistieji pusiaukelės namuose galėtų gyventi su šeimomis.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi