Lietuvoje

2014.01.20 13:22

A. Zuokas nori būti kaip V. Adamkus

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia turįs rimtų ambicijų tapti šalies prezidentu.

Vilniaus meras Artūras Zuokas teigia turįs rimtų ambicijų tapti šalies prezidentu.

Pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje jis pareiškė siekiantis suvienyti Lietuvą. Politikas neslėpė, kad jo paties skelbtos alternatyvos dabartinei prezidentei paieškos baigėsi tuo, jog jam tenka kandidatuoti pačiam.

Meras teigė kandidatuosiantis kaip nepriklausomas kandidatas, ne kaip partijos „Taip“ lyderis.

„Noriu tęsti tą tradiciją, kurią pradėjo Valdas Adamkus“, – teigė A. Zuokas. Anot jo, prezidentas turi būti nepriklausomas ir nesusaistęs su partijomis. Čia jis pagyrė dabartinę prezidentę Dalią Grybauskaitę – esą ji prieš penkerius metus buvo nepriklausoma kandidatė, o tai buvo teisingas sprendimas. Tiesa, tuo mero komplimentai prezidentei ir baigėsi.

A. Zuokas pareiškė turįs ne tik idėjų, bet ir siūlymų kelti ekonomiką, stabdyti emigraciją ir „nesutarimų politiką“.

„Mano tikslas – suvienyti skirtingas nuomones, skirtingus politikus, skirtingas organizacijas, visuomenės lyderius, mokslo žmones“, – teigė A. Zuokas.

Vilniaus meras pernai paskelbė alternatyvos dabartinei šalies vadovei paieškas. Paklaustas, ar geresnio už save kandidato nerado, politikas teigė kalbėjęs su ne vienu potencialiu Dalios Grybauskaitės oponentu, tačiau jie dėl vienokių ar kitokių priežasčių atsisakė mesti pirštinę prezidentei.

„Tikrai dirbome ir buvo susibūrusi visuomeninė grupė. Ir yra asmenų, kurie šiandien (...), deja, nenori dalyvauti šiuose rinkimuose. Tačiau tikiuosi jų paramos ir pagalbos“, – sakė A. Zuokas.

Paklaustas, kuo jis pranašesnis už D. Grybauskaitę, meras pareiškė esminiu savo pranašumu laikantis gebėjimą vienyti žmones.

„Aš esu iš tų, kurie telkia, vienija netgi skirtingas nuomones turinčius žmones. (...) Mano darbai Vilniuje, mano kolegų darbai Vilniuje parodo, kad ne tik Vilniuje turi būti gerai“, – sakė A. Zuokas.

Meras pareiškė sieksiantis pergalės ir neabejojantis, kad bus antrasis rinkimų turas. O D. Grybauskaitei esą reikės viešai pasiaiškinti dėl savo „vienasmenių sprendimų“, kurie, A. Zuoko nuomone, atnešė valstybei tiek politinės, tiek ekonominės žalos.

Rinkimų kampanijos metu meras ketina stabdyti savo, kaip miesto galvos, įgaliojimus.