Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Žaliojo tilto skulptūrų remonto konkursas – vėl be dalyvių

BNS2015.09.08 13:45

Prieštaringai vertinamų sovietmečio Žaliojo tilto skulptūrų Vilniuje remonto konkursas vėl pratęstas, nes per paraiškoms pateikti skirtą laiką neatsirado norinčių jame dalyvauti.

Prieštaringai vertinamų sovietmečio Žaliojo tilto skulptūrų Vilniuje remonto konkursas vėl pratęstas, nes per paraiškoms pateikti skirtą laiką neatsirado norinčių jame dalyvauti.

Savivaldybės viešųjų ryšių skyrius BNS informavo, kad konkursas pratęstas iki vasario 4 dienos. Anksčiau planuota, kad paraiškų pateikimo terminas baigsis sausio 14 dieną.

Rangovų, kurie suremontuotų skulptūras su sovietiniais simboliais, savivaldybė pradėjo ieškoti dar 2013 metų vasarą. Rugpjūtį paskelbtas konkursas buvo pratęstas penkis kartus, tačiau vienintelis gautas pasiūlymas buvo atmestas, nes buvo pateiktas netinkamai.

Gruodį buvo paskelbtas naujas konkursas.

Konkurso sąlygose nurodoma, kad laimėjusi bendrovė įsipareigos per dvejus metus atlikti kapitalinį skulptūrų remontą.

Žaliojo tilto skulptūros, ant kurių matomi sovietiniai simboliai, oficialiai yra saugomas kultūros paveldo objektas. Vienoje iš skulptūrų, karių laikomos vėliavos smaigalyje, vaizduojamas sovietinis simbolis kūjis su pjautuvu.

Dabartinio Žaliojo tilto projektą parengė tuometinio Leningrado projektavimo institutas „Projektstalkonstrukcija“, tiltą pastatė rusų kariuomenės inžinerinis dalinys. 1952 metais tiltas papuoštas keturiomis kareivio, darbininkų, valstiečių ir studentų skulptūromis.

Kritikai sako, kad skulptūros yra sovietinės propagandos dalis ir žeidžia žmones, kovojusius už Lietuvos išsivadavimą iš sovietų okupacijos.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.