Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Z. Balčytis neabejoja, kad prezidento rinkimuose prireiks antrojo turo

ELTA2015.09.08 13:45

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) patvirtintas partijos kandidatas į prezidentus europarlamentaras Zigmantas Balčytis neabejoja, kad gegužę vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose bus antrasis rinkimų turas, į kurį jis pateksiąs.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) patvirtintas partijos kandidatas į prezidentus europarlamentaras Zigmantas Balčytis neabejoja, kad gegužę vyksiančiuose šalies vadovo rinkimuose bus antrasis rinkimų turas, į kurį jis pateksiąs.

Z. Balčytis sakė jaučiąsis labai tvirtai, nors prezidento rinkimuose jam gali tekti varžytis su dabartine šalies vadove Dalia Grybauskaite. LSDP kandidatas į prezidentus sakė, kad dabartinė šalies situacija tenkina ne visus, įskaitant rinkėjus, kurie prieš 5 metus balsavo už D. Grybauskaitę.

„Aš esu įsitikinęs, kad antrasis rinkimų turas bus ir kad aš pateksiu į antrąjį rinkimų turą, todėl, kad aš irgi važinėju po Lietuvą, dalyvavau Seimo rinkimuose ir tikrai dar kartą galima pabrėžti, kad įsitikinau komandinio darbo privalumais. Tikrai manau, kad tas bendras mūsų darbas (...), sugebėsime įtikinti žmones, kad taip gyventi negalima“, – per spaudos konferenciją sakė Z. Balčytis, kurio populiarumas pagal įvairias visuomenės nuomonių apklausas tesiekia 3 proc.

LSDP kandidatas į prezidentus, kuris taip pat dalyvaus ir rinkimuose į EP, pabrėžė priešrinkiminių pažadų vykdymą, atsakomybę, socialiai atsakingos valstybės kūrimą, ką galima padaryti tik dirbant išvien su Seimu ir Vyriausybe.

Z. Balčytis patikino esąs užtikrintas savo pergale, tačiau konkrečiai procentais neįvardijo savo galimybių laimėti prezidento rinkimus.

„Natūralu, kad Prezidentė šiandien turi aukščiausius reitingus, Premjeras irgi visiškai šalia, bet ne reitingai balsuoja. Dar kartą noriu pabrėžti: balsuoja ne reitingai, balsuoja konkretūs žmonės, ir todėl esu įsitikinęs, kad tie žmonės, kurie pasitikės ir tikrai norės tos kitos Lietuvos, (...) balsuos už mane“, – sakė Z. Balčytis.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs Seimo narys Gediminas Kirkilas pridūrė esąs nustebęs Liberalų sąjūdžio sprendimu būsimuose prezidento rinkimuose paremti D. Grybauskaitę, nors ši dar nėra viešai įvardijusi savo sprendimo dalyvauti ar ne šalies vadovo rinkimuose.

„Čia keistas dalykai, apskritai unikalus“, – kalbėjo politikas. G. Kirkilas sukritikavo ir konservatorius, kurie taip pat nuo 1998 m. neturi savo kandidato prezidento rinkimuose, bei prognozavo, kad rinkimų kampanijoje laukia rimtos diskusijos.

Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė taip pat prognozavo, kad D. Grybauskaitei, jei ji nuspręs antrą kartą siekti šalies vadovo posto, ši rinkimų kampanija bus nelengva. Prieš 5 metus esą D. Grybauskaitei lengva buvo dalyvauti rinkimuose, nes ji atėjo iš Europos Komisijos, kur dažnai kritikavo Lietuvą ir pan.

„Šitie prezidento rinkimai nebus paprasti ir mūsų dabartinei Prezidentei D. Grybauskaite - su didžiausia pagarba jai. Yra visiškai kitokia situacija negu kad buvo pirmuosiuose rinkimuose, nes tada buvo gerai eiti į prezidento rinkimus dirbant Briuselyje komisare, kritikuojant tą valdžią, kuri, beje, delegavo į komisaro postą. Visuomet yra lengviau kritikuoti negu atsiskaityti už savo penkerių metų darbą“, – sakė V. Blinkevičiūtė, kuri dar kartą bandys siekti EP mandato.

Premjeras Algirdas Butkevičius nemanė, kad tai, jog visos valdančiosios koalicijos partnerės kels savo kandidatus į prezidentus, trukdys Vyriausybės darbui.

„Manau, kad Vyriausybė ir toliau dirbs gana sėkmingai. Vyriausybė turi išsikėlusi savo tikslus, kuriuos sėkmingai įgyvendins. Dėl to aš apsisprendžiau nedalyvauti prezidento rinkimų kompanijoje, nes sau keliu labai didelius iššūkius ir tikiu, kad mes juos sėkmingai įgyvendinsime, nepaisant to, kad bus aktyvi rinkimų kampanija“, – kalbėjo LSDP pirmininkas.

Premjeras tiesiai neatsakė į klausimą, ar ketina dalyvauti šalies vadovo rinkimuose 2019 m.

„Aš nesu pasakęs, kad nedalyvausiu niekada. Žinote, gyvenimas keičiasi kiekvienais metais. Pagyvensime, pamatysime, bet šiandien esu tvirtai apsisprendęs dirbti šitame poste, kuriame esu, ir parodyti visuomenei, ką sugebu“, – kalbėjo jis.

Šeštadienį Vilniuje vykusiame 32-ajame neeiliniame LSDP suvažiavime europarlamentaras Z. Balčytis buvo patvirtintas partijos kandidatu į Lietuvos Respublikos prezidentus. Taip pat buvo patvirtintas LSDP kandidatų sąrašas į Europos Parlamentą (EP), kuriame 25 pavardės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.