Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Liberalų tarybos posėdyje E. Masiulis išreiškė palaikymą D. Grybauskaitei

ELTA 2015.09.08 13:45

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis šeštadienį vykstančio partijos tarybos posėdžio įžanginėje kalboje išsakė palaikymą dabartinei šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Liberalų sąjūdžio lyderis Eligijus Masiulis šeštadienį vykstančio partijos tarybos posėdžio įžanginėje kalboje išsakė palaikymą dabartinei šalies Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Nors liberalai oficialiai dar nepaskelbė, ar kels savo kandidatą, ar palaikys D. Grybauskaitę, partijos lyderis kalbėjo, jog liberalai neturi žiūrėti tik savų interesų, o kreipti dėmesį į tai, kas bus svarbiausia valstybei.

Anot E. Masiulio, sociologiniai tyrimai ir apklausos taip pat parodė, jog dauguma liberalus palaikančių rinkėjų prezidento rinkimuose balsuotų už D. Grybauskaitę. Įdomu tai, jog Liberalų sąjūdžio rinkėjai dabartinę Prezidentę rinktų net ir tokiu atveju, jei liberalai keltų savo kandidatą.

„Praėjusių metų vasaros pabaigoje buvo atliekami sociologiniai tyrimai, kurių metu mes analizavome ir bandėme išsiaiškinti Liberalų sąjūdžio rinkėjų lūkesčius. (...) Tyrimai parodė, kad ne 63 proc. Liberalų sąjūdžio rinkėjų pirmajame rinkimų ture rinktųsi dabartinę šalies vadovę D. Grybauskaitę netgi tuo atveju, jei tame pačiame ture dalyvautų ir mūsų iškelti kandidatai. Metų gale taip pat vyko sociologinė apklausa. (...) Tyrimas parodė, kad daugiau nei 50 proc. partijos narių pasisako už tai, kad reikia remti D. Grybauskaitės kandidatūrą", – kalbėjo E. Masiulis.

Jo teigimu, D. Grybauskaitė visada išlaikė vienodą valdymo liniją, nekreipdama dėmesio į pasikartojančius bandymus ją sukompromituoti ar kitaip pakenkti.

E. Masiulis pažymėjo, jog Prezidentė yra pripažįstama ir vertinama tarptautinės bendruomenės.

Vis dėlto liberalų lyderis pripažino, kad partijoje yra skirtingų nuomonių, tačiau jis siūlė kreipti dėmesį ne į tai, kas galbūt naudingiau būtų Liberalų sąjūdžiui, bet į tai, kokiu atveju laimėtų valstybės piliečiai.

„Žinau, kad yra nuomonių, jog geresnis sprendimas būtų kelti savo kandidatą. Tačiau noriu paraginti, kad diskusijos ateitų iš suvokimo, kad mes, kaip partijos, ne visada turime elgtis egoistiškai ir tik taip, kaip partijai geriau. Mes esame solidi, brandi ir atsakomybę už valstybė prisiimanti politinė jėga. Turime elgtis taip, kaip šiandien yra geriau valstybei ir jos piliečiams. Mūsų apsisprendimas remti D. Grybauskaitę paremtas ne galvojimu, kaip partija prisidės vieną ar kitą procentą reitingų, bet ilgalaike vizija, kaip mes, atmesdami savus partinius interesus, sugebame priimti ilgalaikius sprendimus, kurie turės pozityvios įtakos tolesnei visuomenės, piliečio ir valstybės raidai“, – sakė E. Masiulis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi