Naujienų srautas

Lietuvoje2015.02.14 17:10

Socialdemokratai patvirtino savo kandidatą prezidento rinkimuose

ELTA 2015.02.14 17:10

Šeštadienį vykstančiame neeiliniame didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime buvo patvirtintas partijos kandidatas į gegužę vyksiančius prezidento rinkimus. Juo tapo LSDP pirmininko pavaduotojas, europarlamentaras Zigmantas Balčytis.

Šeštadienį vykstančiame neeiliniame didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime buvo patvirtintas partijos kandidatas į gegužę vyksiančius prezidento rinkimus. Juo tapo LSDP pirmininko pavaduotojas, europarlamentaras Zigmantas Balčytis.

Z. Balčyčio kandidatūrai pritarė dauguma suvažiavimo delegatų.

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas, Premjeras Algirdas Butkevičius šeštadienį vykstančiame neeiliniame partijos suvažiavime dar kartą pakartojo, kad nedalyvaus šalies vadovo rinkimuose ir tiki europarlamentaro, socialdemokrato Zigmanto Balčyčio pergale.

„Aš esu dėkingas visų skyrių bičiuliams, iškėlusiems mano kandidatūrą siekiant prezidento posto. LSDP tarybos posėdyje aš išsakiau aiškius argumentus, kodėl atsisakiau kandidatuoti. Būtent todėl, kad aš į darbą ar pareigas žiūriu atsakingai ir labai rimtai, aš jaučiuosi atsakingas prieš partijos bičiulius, visus Lietuvos žmones už dabartines pareigas, Vyriausybės programos vykdymą, už koalicijos veiklą, politinį stabilumą šalyje", – sakė A. Butkevičius.

Premjeras sakė esąs įsitikinęs, kad jo dalyvavimas prezidento rinkimų kampanijoje galėtų pakenti politiniam Lietuvos stabilumui bei valdančiosios daugumos partnerių tarpusavio santykiams ir bendradarbiavimui.

Iš kitos pusės A. Butkevičius teigė esąs įsitikinęs, jog socdemų pasirinktas ir suvažiavimui siūlomas LSDP kandidatas Z. Balčytis tikrai yra vertas ir gali sėkmingai kovoti dėl prezidento posto.

„Jo kandidatūra buvo svarstoma dviejuose Prezidiumo posėdžiuose, LSDP taryboje ir visur gavo bičiulių palaikymą. Aš tikiu jo ryžtu, didele politine, gyvenimiška patirtimi, palaikau jo pasitikėjimą savimi, nes ne pirmus metus matau jo veiklą, žinau jo charakterį, gebėjimus vienyti jėgas. Jis tikrai padarys viską, kas nuo jo priklauso, kad įvykdytų savo pažadą – patekti į antrąjį rinkimų turą ir ten siekti pergalės. Manau, bičiulis Zigmantas Balčytis tikrai gali tikėtis visų mūsų palaikymo per visą rinkimų kampanijos laikotarpį, o ypač rinkimų pirmo ir antro turo dienomis", – komplimentų partijos kandidatui negailėjo jis.

A. Butkevičius sakė esąs įsitikinęs, kad antrasis prezidento rinkimų turas, vyksiantis kartu su EP rinkimais, garantuotų didesnį rinkėjų aktyvumą, o tai esą yra naudinga LSDP.

„Kuo mažiau rinkėjų, tuo didesnės sėkmės gali tikėtis mūsų politiniai oponentai, ypač konservatoriai, kurių nors ir mažėjantis elektoratas visgi pasižymi stebėtina ištikimybe“, – buvo įsitikinęs Ministras Pirmininkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi