Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Kariai ir gelbėtojai pasiruošę suteikti pagalbą pamario gyventojams

BNS 2015.09.08 13:45

Lietuvos kariuomenė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas bei kitos tarnybos pasiruošusios suteikti pagalbą pamario gyventojams, jeigu jos prireiktų.  

Lietuvos kariuomenė, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) bei kitos tarnybos pasiruošusios suteikti pagalbą pamario gyventojams, jeigu jos prireiktų.

Pastarosiomis dienomis pamario krašte buvo apsemti dideli plotai lankų ir kai kurie keliai, potvynio vanduo šąla, nesmarkiai kyla vanduo kelyje Šilutė-Rusnė.

PAGD Civilinės saugos valdybos Pasirengimo nelaimėms ir perspėjimo skyriaus viršininko Ernesto Trunovo teigimu, yra paruošta gelbėtojų technika, kelios amfibijos.

„Jeigu būtų labai prasta situacija, būtų svarstoma galbūt pasitelkti sraigtasparnį – kariškių ar pasieniečių“, – BNS sakė E. Trunovas.

Anot jo, kol kas pagalbos prašymų nesulaukta, galbūt jos ir neprireiks, mat pagal oro sąlygas tikėtina, kad vanduo neilgai trukus nuslūgs.

Lietuvos kariuomenės atstovas spaudai Skomantas Povilionis BNS patvirtino, jog kariai taip pat yra pasirengę padėti ekstremalios situacijos atveju.

S.Povilionis paneigė žiniasklaidoje pasirodžiusią žinią, esą genda kariškių amfibijos ir jos gali būti netinkamos pagelbėti potvynio metu.

„Esant reikalui pagal poreikį kariuomenė yra pasiruošusi kartu su atsakingomis institucijomis ateiti į pagalbą nelaimės ištiktiems žmonėms. Šiam tikslui kariuomenė pasirengusi panaudoti įvairias sausumos, oro ir vandens transporto priemones, tarp jų ir amfibines“, – nurodė jis.

Pasak S. Povilionio, šiemet apie 950 karių bus priskirti Lietuvoje budinčioms Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių operacinėms pajėgoms. Visus metus kariai išlaikys aukštą parengtį, kad prireikus galėtų operatyviai reaguoti į galimas karinio ir nekarinio pobūdžio grėsmes valstybės teritorijoje, ekstremalias situacijas, teikti paramą valstybės ir savivaldybių institucijoms krizių atvejais.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

 
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi