Lietuvoje

2014.01.17 15:21

Naujas kompiuterinis virusas gąsdina lietuviškais policininkais

DELFI.lt2014.01.17 15:21

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad artimiausiu metu gali paplisti kompiuterinis virusas, siekiantis apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras įspėja, kad artimiausiu metu gali paplisti kompiuterinis virusas, siekiantis apgaule išvilioti pinigus iš kompiuterių vartotojų prisidengiant Lietuvos teisėsaugos įstaigų vardu.

Kompiuterinis virusas „užrakina“ užkrėstą kompiuterį, o kompiuterio vartotojui parodo pranešimą su Lietuvos teisėsaugos įstaigų simbolika ir melagingu pranešimu apie tai, kad kompiuteris užblokuotas dėl kompiuterio vartotojo neva padarytų teisės pažeidimų. Norint atblokuoti kompiuterį, vartotojo prašoma sumokėti 300 Lt „baudą“. Naudotis užblokuotu kompiuteriu tampa neįmanoma.

Lietuvos Policijos departamentas įspėja gyventojus, kad tokie atvejai yra pasikėsinimas sukčiauti ir pataria jokiu būdu nepervedinėti pinigų nusikaltėliams.

Pastebėjus tokius atvejus prašome apie juos informuoti Lietuvos kriminalinės policijos biuro Nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimo valdybą (NEETV) telefonais 8-5-271 9613 arba 8-5-271 9820, arba elektroniniu paštu cyberpolice@policija.lt

Lietuvos kriminalinės policijos biuras ypač didelį dėmesį skiria nusikaltimų elektroninėje erdvėje tyrimui ir prevencijai. Ypatingai dėmesys skiriamas organizuotų nusikaltėlių grupių, nusikaltimams vykdyti naudojančių kenkimo programinę įrangą (kompiuterinius virusus), nusikaltimų tyrimui. 2013 metais Lietuvos kriminalinės policijos biuro pareigūnai į teismą perdavė daugiau kaip pusšimtį organizuotų asmenų grupių padarytų nusikalstamų veikų epizodų. Šios nusikalstamos veikos buvo padarytos panaudojant kompiuterių virusus. Šiuo metu NEETV atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl nusikalstamų veikų, kurios padarytos panaudojant kompiuterių virusus, įtarimai pareikšti daugiau kaip keletui dešimčių asmenų, rašoma pranešime spaudai.

Būtina pažymėti, kad nusikaltėliai kompiuterių virusus naudoja įvairiais būdais. Tačiau jų tikslas pastaruoju metu iš esmės yra vienas – finansinė nauda. Nusikaltėliai nuolat ieško naujų būdų kompiuteriams užkrėsti.

Siekiant išvengti kompiuterių virusų, rekomenduojama naudotis tik legalia programine įranga. Operacinė sistema, antivirusinė programinė įranga, ir populiarios papildomos programos – kaip „Adobe Reader“, „Flash Player“, „Java“ ir interneto naršyklės turėtų būti nuolat atnaujinamos.

Nerekomenduojama atidarinėti rinkmenų ir nuorodų, gautų iš nepatikimų šaltinių. Jeigu kompiuteryje aptikus virusą nepavyksta jo savarankiškai ar antivirusinėmis programomis pašalinti, rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotus specialistus arba suformatavus informacijos saugojimo priemones iš naujo įdiegti operacinę sistemą.

Papildomos informacijos apie tai, kaip saugumą internete rasite Ryšių reguliavimo tarnybos Nacionalinio elektroninių ryšių tinklų ir informacijos saugumo incidentų tyrimo padalinio tinklalapiuose www.cert.lt bei www.esaugumas.lt.

Populiariausi

Rokas Masiulis

Lietuvoje

2020.07.03 11:58

Masiulis buvo numatęs LAKD vadovo atleidimą: aš jau nesu ministras, tai Andrejevą greičiausiai irgi pašalins Landsbergis: atleidimas – žingsnis atgal; atnaujinta 12.57

8
Kauno oro uostas

Lietuvoje

2020.07.03 17:46

SAM atnaujino duomenis, iš kurių šalių gali atvykti užsieniečiai: pokyčiai dėl Liuksemburgo pasikeitė rekomendacijos dėl Čekijos; atnaujinta 18.01

5
Matematikos egzaminas

Lietuvoje

2020.07.03 15:39

Dėl vertimo klaidos matematikos egzamine koreguojamas jo užduoties vertinimas iš egzamino pašalintas vienas abiturientas; atnaujinta 15.56