Lietuvoje

2014.01.16 21:28

Rusijos URM dezinformuoja apie procesus ES ir Lietuvoje, teigia ministerija

BNS 2014.01.16 21:28

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad Rusijos URM antradienį paskelbtame pranešime apie žmogaus teisių apsaugos padėtį pateikia klaidingą informaciją.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija teigia, kad Rusijos URM antradienį paskelbtame pranešime apie žmogaus teisių apsaugos padėtį pateikia klaidingą informaciją.

Susirūpinimas dėl klaidinančios informacijos išsakytas ketvirtadienį Vilniuje vykusiame Lietuvos užsienio reikalų ministerijos Jungtinių Tautų, tarptautinių organizacijų ir žmogaus teisių departamento direktoriaus Oskaro Jusio ir Rusijos ambasados Lietuvoje ministro patarėjo Dmitrijaus Masiuko susitikime, pranešė URM.

„Šis pranešimas yra neobjektyvus aptariamos temos atžvilgiu, skleidžia dezinformaciją apie procesus Europos Sąjungoje ir mūsų šalyje. Jame taip pat bandoma ginčyti esminius Lietuvos istorijos faktus, nepripažįstant totalitarinių režimų įvykdytų nusikaltimų. Lietuva kategoriškai pažymi, kad tokie Rusijos vertinimai ir bandymas pateikti neteisingas istorijos ir kitų aplinkybių interpretacijas, prisidengiant žmogaus teisių tema, yra nepriimtini ir neturi nieko bendra su žmogaus teisių padėties pasaulyje analize ar vertinimu“, – teigė O. Jusys.

Pasak O. Jusio, Rusijos pranešime apie Lietuvą pateikiama informacija yra netiksli, klaidinanti arba akivaizdžiai neatitinkanti tikrovės. Tendencingai pateikiant faktus Lietuva smerkiama už įvairius žodžio ir spaudos laisvės apribojimus, nepagrįstai kaltinama tautinių mažumų teisių pažeidimais švietimo srityje bei draudimu prezidento rinkimuose savo kandidatūrą teikti ne lietuvių kilmės asmenims.

"Susidaro įspūdis, kad pažymoje žmogaus teisių klausimai politizuoti ir pateikiamas iškreiptas situacijos vertinimas", – sakoma Lietuvos URM ketvirtadienį išplatintame pranešime.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.