Lietuvoje

2012.05.28 09:50

Technika neįveikia peraugusios žolės

Prižiūrėtojai neskuba šienauti daugiabučių namų kiemų. Nemažoje dalyje jų žolė peraugusi ir siekia kelius.  

Prižiūrėtojai neskuba šienauti daugiabučių namų kiemų. Nemažoje dalyje jų žolė peraugusi ir siekia kelius.  

Miesto nepuošia apaugusios gatvių skiriamosios juostos ar kelkraščiai.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė tvirtino, kad namų valdoms šienauti kiemus nurodymas duotas praėjus savaitei, kai pradėtos šienauti viešosios erdvės.

„Nurodymas šienauti kiemus duotas jau seniai. Namų valdos darbus atlikti vėluoja. Vaizdas tikrai nėra gražus“, – teigė I. Šakalienė.

Anot vedėjos, skiriamųjų juostų šienavimas užtruko, nes dėl renginio reikėjo šienauti prie Vasaros estrados, o orai žolei augti buvo labai palankūs.

„Neplanavome, kad pirma reikės tvarkyti Vasaros estrados prieigas. Artimiausiu metu skiriamosios juostos bus nušienautos. Pirmiausia šie darbai bus atlikti pagrindinėse, o vėliau šalutinėse gatvėse“, – aiškino vedėja.

Įmonės „City Service“, kuriai priklauso šešios daugiabučius namus administruojančios bendrovės, atstovas Vilius Mackonis tvirtino, kad kiemai šienaujami.

Anot jo, nurodymas iš savivaldybės atlikti šiuos darbus gautas tik praėjusį pirmadienį. Darbus ketinama baigti iki birželio 8 d. Žolę pjauna 14 žmonių, ją renka – 40.

„Kai kurių mūsų administruojamų namų kiemai jau nušienauti. Kituose darbai trunka ilgiau. Pirmiausia šienaujame matomiausias vietas“, – teigė V. Mackonis.

Viešąsias miesto erdves prižiūrinčios įmonės direktorius Gediminas Valašinas pasakojo, kad skiriamąsias juostas baigiama šienauti. Anot jo, didžiausia problema tai, kad per vėlai buvo duotas nurodymas šienauti.

„Viskas vyksta ne taip greitai kaip norėtųsi. Žolė peraugusi, tanki. Technika genda. Dėl to viskas ir užsitęsė. Dalgių gal nereikės“, – tvirtino vadovas.

Anot G. Valašino, žolę reikėjo pradėti šienauti savaite anksčiau. Visas miestas nušienaujamas per dvi savaites. Taip yra numatyta ir sutartyje. Nušienavus skiriamąsias juostas, žolė bus pjaunama parkuose.

Šiemet Klaipėdos aikštės, skverai, parkai, kiemai bus šienaujami rečiau nei anksčiau. Šiems darbams trūksta lėšų.

„Keista, kad maži miesteliai randa pinigų šienavimui, o mes neturime. Taupyti galima po miesto gimtadienio“, – pastebėjo vadovas.