Lietuvoje

2014.01.16 20:10

Ką bendro turi Onutė, Pogrebnojai ir valdančioji koalicija?

Valdančioji koalicija turi rimtų sutrikimų, todėl jos iširimas yra tikėtinas, mano konservatorius Jurgis Razma. Socialdemokratės Irenos Šiaulienės teigimu, tarp valdančiųjų tvyranti įtampa yra jų varomoji jėga, o „vaivorykštės“ koalicijos galimybių socialdemokratai nesvarsto, konservatoriai į valdžią savo noru taip pat nepretenduoja.

Valdančioji koalicija turi rimtų sutrikimų, todėl jos iširimas yra tikėtinas, mano konservatorius Jurgis Razma. Socialdemokratės Irenos Šiaulienės teigimu, tarp valdančiųjų tvyranti įtampa yra jų varomoji jėga, o „vaivorykštės“ koalicijos galimybių socialdemokratai nesvarsto, konservatoriai į valdžią savo noru taip pat nepretenduoja.

„Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) ir opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovybių susitikime dėl koalicijos nesitarėme. Žinau, ir patys konservatoriai yra pareiškę, kad į jokią valdžią jie nesiveržia, nepretenduoja pakeisti koalicijos partnerių. Opozicija tiesiog nori būti konstruktyvi ir Lietuvai svarbiais klausimais palaikyti valdančiąją daugumą“, – LRT radijo laidoje „Aktualijų studija“ tikino I. Šiaulienė.

Diskusijų tarp LSDP ir TS-LKD temas diktavo socialdemokratai, nes jie inicijavo susitikimą, pabrėžia J. Razma. Anot LRT radijo studijos svečių, partijų vadovybių susitikime daugiausiai buvo diskutuojama apie euro įvedimą bei apie kitus dalykus, kurių atskleisti teigia negalintys.

Darbo partijos (DP) narys Kęstutis Daukšys taip pat neigia dabartinės valdančiosios koalicijos galimybę subyrėti. Pasak jo, diskusijos koalicijos viduje yra labai natūralios tarsi šeimoje.

„Kai šeimoje susipykstama, vyras kartais pasako, kad išeis. Kai žmona paklausia, kur, jis atsako, kad pas kaimynę Onutę gyventi. Bet paskui pagalvoja, kad gal su ta Onute ir nebūtų gerai, todėl galiausiai lieka šeimoje“, – kalba K. Daukšys.

Liberalų sąjūdžio pirmininkas Eligijus Masiulis pastebi, kad būna atvejų, kai pas tą Onutę išeinama ir negrįžtama: „Nereikia būti politologu, kad taptų aišku, jog valdančiojoje koalicijoje daugėja klausimų, kuriais nesutariama. Premjeras pasakė, kad jei euras nebus įvestas 2015-aisiais, jis atsistatydins. Tačiau panašu, kad koalicijos partnerių veiksmai kaip tik link to veda. Dėl minimalaus mėnesinio atlyginimo taip pat nesutariama – Seimo Pirmininkės Loretos Graužnienės lūpomis Darbo partijos pareiškimai skamba ultimatyviai. Akivaizdu, kad koalicija turi daug vidinių nesutarimų ir, jei jų neišspręs, visko gali būti.“

I. Šiaulienės teigimu, politikai turi mažiau eskaluoti vidines diskusijas, būti subtilesni, antraip žiniasklaidai ir politologams atrodo, kad koalicijoje – kaip Pogrebnojų šeimoje. K. Daukšys patikino, kad L. Graužinienė yra gera Seimo Pirmininkė, ji gerai atlieka savo pareigas, o konservatoriams pavydu, kad valdantieji turi tokią pirmininkę, todėl jie užsimena apie interpeliaciją.

LRT.lt primena, kad Seime antradienį vyko iš anksto neskelbtas valdančiosios Socialdemokratų partijos ir opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų vadovybių susitikimas.

Premjeras, socialdemokratų vadovas Algirdas Butkevičius tuomet tikino, kad socialdemokratai ir konservatoriai susitinka aptarti reikšmingų valstybei klausimų, tačiau apie dabartinės koalicijos griūtį ir naujos sudarymą nekalbėta.

„Natūralu, kad didžiosios partijos bendrauja ir ieško bendrų sutarimų strateginiais klausimais, tokiais kaip – fiskalinės drausmės laikymasis, euro įvedimas. Čia nėra jokių sąmokslo teorijų ir nekalbama apie vaivorykštės koaliciją“, – premjero A.Butkevičiaus komentarą BNS perdavė jo atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė.