Lietuvoje

2015.09.08 13:45

Konservatorius E. Vareikis nusprendė nesitraukti iš Seimo

ELTA 2015.09.08 13:45

Konservatorių paragintas palikti Seimą parlamentaras Egidijus Vareikis apsisprendė iš Seimo nesitraukti.

Konservatorių paragintas palikti Seimą parlamentaras Egidijus Vareikis apsisprendė iš Seimo nesitraukti.

Tai ketvirtadienį jis patvirtino Eltai.

„Esu parlamentaras. Mane išrinko rinkėjai, jaučiuosi pakankamai sveikas, kad galėčiau vykdyti savo pareigas. Taip pat prisiimu visą atsakomybę. Dėkoju tiems partiečiams, kurie mane remia ir palaiko, dėkoju ir tiems, kurie ragino pasitraukti“, – Eltai sakė E. Vareikis.

Praėjusį trečiadienį su E. Vareikiu susitikę opozicinės Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos vadovai pasiūlė jam svarstyti galimybę trauktis iš parlamento.

„Tas klausimas, kurį nuo pat pradžių kėlėme, ar tikrai žmogui, turinčiam tokių problemų, yra tinkama dirbti Seime, tai labai svarbu. Mes išdėstėme savo matymą, kad iš tikrųjų reikėtų labai ramiai pagalvoti apie kitokių darbų galimybę, ir sutarėme, kad po savaitės susitiksime“, – po susitikimo su E. Vareikiu yra sakęs TS-LKD pirmininkas Andrius Kubilius.

Šiuo metu politikas yra sustabdęs narystę partijoje.

Po vasaros pabaigoje kilusio skandalo, kai neblaivus Vilniaus oro uoste bandė išskristi į Romą ir dar sunkiau grįžo atgal, E. Vareikis nebesirodė Seime. Jis pateikė gydytojų išrašytus nedarbingumo pažymėjimus, kad serga depresija.

Seimo rūmuose po ilgos pertraukos pasirodęs konservatorius E. Vareikis buhalterijai pateikė storą pluoštą sąskaitų, kurias prašo padengti iš parlamentinei veiklai skirtų lėšų.

Seimo Pirmininkė Loreta Graužinienė yra sakiusi, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija turėtų įvertinti, ar nedarbingumą turėjęs Seimo narys konservatorius E. Vareikis tinkamai išleido parlamentinei veiklai skirtas lėšas.