Lietuvoje

2015.09.08 13:45

LRT išrinko 2013-ųjų „Auksines bites“

Trečiadienio vakarą Nacionaliniame dramos teatre per LRT „oskarų“ ceremoniją įteikti 2013-ųjų metų „Auksinių bičių“ apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems LRT darbuotojams. Apdovanojimus gavo LRT radijo laida „60 minučių“, LRT televizijos žurnalistas Jevgenijus Bardauskas, LRT radijo žurnalistė Aistė Plaipaitė ir kiti.

Trečiadienio vakarą Nacionaliniame dramos teatre per LRT „oskarų“ ceremoniją įteikti 2013-ųjų metų „Auksinių bičių“ apdovanojimai labiausiai nusipelniusiems LRT darbuotojams. Apdovanojimus gavo LRT radijo laida „60 minučių“, LRT televizijos žurnalistas Jevgenijus Bardauskas, LRT radijo žurnalistė Aistė Plaipaitė ir kiti.

LRT metų projekto prizu apdovanotas projektas „LRT Opus Ore“. „Vertinu kiekvieną atlikėją, kuris pasirodė ir pasirodys mūsų projekte, ir tikiuosi, kad šis įvertinimas bus tik dar vienas žingsnis į priekį“, – įteiktu apdovanojimu džiaugėsi „LRT Opus Ore“ prodiuseris Martynas Butkevičius.

Kaip ir kasmet, besibaigiančių ir prasidedančių metų sandūroje Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija rengia darbščiausių, talentingiausių, kūrybingiausių darbuotojų bei sėkmingiausių projektų apdovanojimus. Jau ne vienerius metus „Auksinių bičių“, anksčiau vadintų „bitinukais“, nugalėtojus renka ne tik LRT darbuotojai, bet ir visi norintys.

LRT metų projektas

Prieš metus startavo ir lapkričio 30-ąją metų sukaktį įspūdingu renginiu pažymėjo jaunosios kartos lietuviškas grupes ir atlikėjus pristatanti tikro garso koncertų serija „LRT Opus Ore“, kurią klausytojai ir žiūrovai jau spėjo įvertinti. „LRT Opus Ore“ trečiadienį triumfavo LRT metų projekto nominacijoje.

„Pats projektas buvo tam tikra niša, kuri užpildė spragą lietuviškos muzikos scenoje. Aš jau ilgai planavau ir norėjau daryti tokio pobūdžio projektą ir džiaugiuosi, kad mes pradėjome laiku ir vietoje“, – tikina projekto „LRT Opus Ore“ prodiuseris M. Butkevičius.

„Džiaugiamės, kad LRT gali suteikti tokią platformą naujoms, perspektyvioms grupėms. Linkiu šiam projektui didelio polėkio ir skristi toliau. Projektą tęsime ir kitais metais“, – žadėjo „LRT Opus Ore“ prodiuseris Arnas Zuikis.

„LRT Opus“ vadovas Darius Užkuraitis atskleidė, jog šiame projekte nori dalyvauti ir kitų Baltijos šalių atlikėjai.

„Tai yra puikus projektas, kurį ir pats su malonumu pasižiūriu. Žinau aibę žmonių, kurie nustemba pamatę šį projektą ir atradę kažką naujo. Kartais nustembu ir aš“, – neslėpė D. Užkuraitis.

Iš LRT radijo įrašų studijos radijo stoties LRT Opus eteryje tiesiogiai koncertavo tokios grupės ir atlikėjai, kaip „Fusedmarc“, „Banda Dzeta“, „Kurak“, „Golden Parazyth“, „Without Letters“, „Sheep Got Waxed“, Alina Orlova, „Keymono“, „Insearch“, „Ministry of Echology“, Leon Somov ir Jazzu, „Mmpsuf“.

„Šie kolektyvai patys yra kūrėjai, ieško kažkokio įdomaus, originalaus skambesio, tai  – kūrybingoji jaunoji Lietuvos muzikinė karta“,  – teigia radijo stoties „LRT Opus“ vadovas.

Gero garso ir kokybiško vaizdo mėgėjai vėliau koncertą gali pamatyti per „LRT Kultūrą“, LRT.lt mediatekoje ir portale „Youtube“.

Geriausia TV laida

Geriausios TV laidos apdovanojimas teko „Auksiniam balsui“. Didžiausias Lietuvoje tikro garso projektas per vieną sezoną tapo TV konkursų etalonu. Tai – iššūkis įvairiausių stilių atlikėjams, sugebantiems ne tik dainuoti su gyvu orkestru, bet ir atskleisti skirtingus muzikos žanrus. Projektas įrodė, kad ir pramoga gali būti kokybiška – savo vedėjų bei kandžios komisijos dėka.

Geriausia radijo laida

Geriausia radijo laida pripažinta „60 minučių“. Ji pristatoma taip: „Faktai, įvykiai, nuomonės. „60 minučių“ – tiksliai, objektyviai, suprantamai. Pokalbiai ne tik su aukščiausiais šalies vadovais, pareigūnais, ekspertais, bet ir klausytojais. Atsakymai į klausytojų klausimus – tiesiogiai. Išsami ir įvairiapusiška dienos įvykių analizė ne tik studijoje, bet ir iš įvykio vietos. Viskas, ko nespėjote sužinoti darbo dieną, – per vieną valandą.“ „60 minučių“ laidos vedėjai – Agnė Skamarakaitė ir Deividas Jursevičius.

Geriausias TV žurnalistas, laidų vedėjas

Geriausio TV žurnalisto ir laidų vedėjo titulą laimėjo Jevgenijus Bardauskas. Savo žurnalistinę veiklą pradėjęs regione, Šiaulių korespondentų punkte, J. Bardauskas per kelerius metus taip patobulėjo, kad pateko į vieną profesionaliausių ir didžiausių naujienų tarnybų. Čia nevengė iššūkių ir naujų kūrybinių sumanymų. Jauno žurnalisto gebėjimai atsiskleidė laidose „Laba diena, Lietuva“ ir „Savaitė“. Tarp žurnalisto daromų interviu pašnekovų – ir ministrai, ir ambasadoriai, ir prezidentai.

Geriausias radijo žurnalistas, laidų vedėjas

Geriausio radijo žurnalisto, laidų vedėjo apdovanojimas skirtas Aistei Plaipaitei. Žurnalistė du kartus buvo antra geriausiai parašiusi Nacionalinį diktantą. Tarp žurnalistės gebėjimų išskirtinas puikus gimtosios kalbos mokėjimas, tarptautinės politikos išmanymas, radijo klausytojus žavintis balso tembras.

Geriausias TV profesionalas, žmogus už kadro

Geriausia TV profesionale, žmogumi už kadro, įvardinta Audronė Pukėnienė. Ji meistriškai diriguoja visam LRT rekvizito ūkiui. Jos dėka darniai sukasi dekoracijų statytojai, siuvėjai, butaforai, rekvizitininkai, o visos kylančios problemos būna sklandžiai ir be panikos išspręstos.

Geriausias radijo profesionalas

Šią nominaciją laimėjo Regina Verbaitienė. Kai programą transliuoja garso operatorė R. Verbaitienė, žurnalistai gali būti ramūs ir beveik nežiūrėti į laikrodį – ji atidžiai seka ne tik techniką, bet ir eterio turinį. Radijo klausytojai dažnai net neįtaria, kad žaibiška R. Verbaitienės reakcija ir patirtis gelbsti dėl netikėtų aplinkybių „stringančias“ laidas.

2013-ųjų „Kultūros šviesulys“

Interneto lankytojai išrinko 2013-ųjų „Kultūros šviesulį“ – juo tapo operos meno propaguotojas medicinos mokslų daktaras Rimgaudas Kazakevičius. Garbingą nominaciją įteikė operos solistas Vladimiras Prudnikovas.

Jau daugelį metų R. Kazakevičius kolekcionuoja vertingiausius operos įrašus, kuriais dalinasi su visuomene, rengdamas viešus operos vakarus, pristatydamas pasaulio teatrų naujienas.

Daktaras R. Kazakevičius kiekvienam tokiam vakarui pats parengia medžiagą, pristato būsimą spektaklį, pasakoja apie kompozitorius, režisierius, dirigentus, solistus.

„Kultūros šviesulio“ rinkimus jau šeštąjį kartą inicijavo radijo programos „LRT Klasika“ laida „Ryto allegro“.

LRT radijo 2013-ųjų „Metų žmogus“

Šiemet garbingos nominacijos laimėtoju tapo keliautojas, alpinistas, sveikatingumo renginių organizatorius Algimantas Jucevičius. Jį pasveikino Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius.

A. Jucevičius daugiau nei penkis dešimtmečius rengia masinius „Snaigės“ žygius lygumų slidėmis, taip pat pėsčiųjų žygius bei pažintines turiadas į kalnus.

Iš A. Jucevičiaus apdovanojimą aktyviausią dalyvavimą „Snaigės“ žygyje gavo LRT kolektyvas.

„Labai skatinčiau save nugalėti ir peržengti savo namų slenkstį, išeiti į nuostabią gamtą. Tai yra svarbiausias dalykas. Ne kokios varžybos, ne skubėjimas, o tiesiog buvimas gamtoje“, – LRT radijui sakė 2013-ųjų „Metų žmogus“.

A. Jucevičius vadovauja Lietuvos keliautojų sąjungai, asociacijoje „Sportas visiems“ dirba generaliniu sekretoriumi. Į jo raginimą sveikatos siekti daugiau judant gamtoje, anot A. Jucevičiaus bendraminčių, yra atsakę dešimtys tūkstančių žmonių.

„Garbės bitinukai

„Garbės bitinuku“ už  nuopelnus ir ilgamentį darbą apdovanotas Selemonas Paltanavičius ir visa laidos „Gamta – visų namai“ kūrybinė komanda. Tai ilgiausiai gyvuojantis radijo projektas Lietuvoje. Laida pradėta transliuoti 1957 m.

„Galvojam dar penkiasdešimt metų daryti tą patį“, – šmaikštavo S. Paltanavičius.

Kitu „Garbės bitinuku“ apdovanotas režisierius Vidmantas Bačiulis, LRT pradėjęs dirbti 1970 m. Jam statulėlę įteikė LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius.