Naujienų srautas

Lietuvoje2014.01.15 14:30

Lazdijų meras galutinai išteisintas dėl kaltinimų piktnaudžiavimu

BNS 2014.01.15 14:30

Lazdijų meras konservatorius Artūras Margelis galutinai išteisintas dėl kaltinimų piktnaudžiavimu.

Lazdijų meras konservatorius Artūras Margelis galutinai išteisintas dėl kaltinimų piktnaudžiavimu.

Lietuvos Aukščiausias Teismas paliko galioti anksčiau priimtus išteisinamuosius nuosprendžius Lazdijų politikui ir atmetė Kauno apygardos prokuratūros kasacinį skundą. Nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Kartu su A. Margeliu lieka išteisinti ir dar trys asmenys – Vidmantas Pilvinis, Gintautas Salatka ir Virgaudas Šerėnas.

Kaltinamajame akte buvo rašoma, kad A. Margelis davė nurodymus savo pavaldiniams Investicijų skyriaus vadovui V. Pilviniui ir administracijos direktoriui G. Salatkai bei V. Šerėnui kuo skubiau įsteigti Marijai Bakšienei naują etatą įmonėje „Lazdijų šiluma“. Anot prokurorų, naujai pareigybei numatytas atlyginimas buvo kelis kartus didesnis nei ankstesnėje M. Bakšienės darbovietėje.

A. Margelis viešai neigė jam mestus kaltinimus ir svarstė, kad teisėsaugos pareigūnai galėjo tapti jo oponentų politinės kovos įrankiais. Pasak mero, M. Bakšienės balsas neturėjo lemiamos įtakos renkant jį meru – A. Margelį palaikė 20 tarybos narių iš 25.

Lazdijų merą teismai išteisino, nes jis nepadarė veikos, turinčios nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas konstatavo, kad į esminius apeliacinio skundo argumentus, nors ir kiek lakoniškai, apeliacinės instancijos teismo nutartyje buvo motyvuotai atsakyta, todėl keisti ar naikinti apeliacinės instancijos teismo nutarties nėra teisinio pagrindo.

A. Margelis Lazdijų rajono meru perrinktas 2011 metų balandžio 12 dieną. Jis mero pareigas taip pat ėjo 1997–2000 metais ir nuo 2007-ųjų iki 2011-ųjų vasarį vykusių savivaldos rinkimų.

„Nuo pat šios istorijos pradžios sakiau, kad tai – politinio susidorojimo, politinio pobūdžio byla, savivaldybių rinkimus Lazdijų rajone pralaimėjusioms kairiosioms politinėms jėgoms siekiant sužlugdyti valdančiosios koalicijos formavimą. Teismai aukščiausiu lygiu patvirtino, kad mes nesame nei korumpuoti, nei piktnaudžiaujantys pareigomis“, – pranešime spaudai teigė Lazdijų rajono savivaldybės meras.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi

Pamoka
LRT ieško sprendimų 10